Porażka SMS ZPRP I Kielce z Padwą Zamość w Lidze Centralnej piłki ręcznej. Zespół Radosława Wasiaka przegrał w samej końcówce

Bartosz Wartałowicz
Wojciech Buras
SMS ZPRP I Kielce przegrała we własnej hali z zespołem Padwy Zamość 29:35. Było to spotkanie w ramach 16 kolejki Ligi Centralnej mężczyzn. Kielczanie prowadzili po pierwszej połowie, ale wicelider w końcówce rzucił kilka bramek z rzędu.

Porażka SMS ZPRP I Kielce z wiceliderem Ligi Centralnej. Zdecydowała końcówka meczu

SMS ZPRP I Kielce - Padwa Zamość 29:35 (17:14)
SMS ZPRP I: Dróżdż, Sowiak, Popielecki, Wywrot, Aksamit 4, Mielczarski 3, Cacak 1, Korus 2, Bujok 3, Olczyk 4, Burzyński, Rodak 4, Pilz, Fajfer 8, Cichoń.

W pierwszych 30 minutach sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie - początek ze wskazaniem na wicelidera ligi z Zamościa, ale ostatnie 10 minut przed przerwą należało już do zawodników Radosława Wasiaka. Kielczanie do szatni schodzili z trzybramkową zaliczką, którą jednak szybko roztrwonili. Od 45 minuty to zespół SMS-u musiał gonić wynik, co mu się udało - na 7 minut przed końcem kielczanie prowadzili 28:27. W samej końcówce Padwa Zamość była jednak nie do zatrzymania i zdobyła 5 goli z rzędu, a gospodarzom zabrakło już czasu na odrabianie tak dużej straty. W kieleckim zespole najlepiej rzucał Jacek Fajfer - autor 8 goli, a w drużynie przyjezdnych pięciokrotnie na listę strzelców wpisał się Karol Małecki.

SMS ZPRP I Kielce jest na 9 miejscu w tabeli Ligi Centralnej. Zespół Radosława Wasiaka ma na swoim koncie 24 punkty. Kolejny mecz kielczanie rozegrają na wyjeździe - w sobotę 17 lutego zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania o godzinie 15.