Porażka szczypiornistów Politechniki Świętokrzyskiej

PK
W meczu grupy B drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Grunwald Ruda Śląska wygrał z AZS Politechniką Świętokrzyską.

Grunwald Ruda Śl. - AZS Politechnika Świętokrzyska 25:22 (13:9)
Politechnika: Godzwon, Porzucek – Nawara, Sadecki 2, Kwieciński 5, Rączka 6 (1), Litwin, Ł. Kurek, P. Kurek 1, Żaba-Żabiński, Glita 8 (3).

Kielczanie pojechali do Rudy Śląskiej z tylko dziewięcioma graczami z pola. W dodatku źle zaczęli mecz i w 17 minucie gospodarze wygrywali już 9:3. Ale od tego momentu prowadzenie Ślązaków przestało rosnąć, a Politechnika nawet zaczęła odrabiać straty. W 21 minucie było 9:6.

Jeszcze lepiej nasz zespół zaprezentował się po przerwie, bardzo dobrze bronili bramkarze, agresywnie i skutecznie grała defensywa. W efekcie w 44 minucie goście po golu Marka Glity z karnego wygrywali 16:15, a trzy minuty później 17:16. Na to drugie Grunwald odpowiedział czterema bramkami z rzędu i w końcówce kontrolował wynik.

- Jestem zadowolony z gry, z wyniku mniej, bo nawet w tak skromnym składzie mogliśmy zrobić niespodziankę. Szkoda, że w pierwszej połowie zagraliśmy zbyt bojaźliwie – skomentował trener AZS Politechniki, Paweł Sieczka.