Porażka UMKS Kielce. Stracili lidera

Mateusz KOŁODZIEJ
Wojciech Miernik był najskuteczniejszym koszykarzem UMKS w Limanowej. Zdobył 20 punktów. Sławomir Stachura
Koszykarze UMKS Kielce przegrali w niedzielę w Limanowej po raz trzeci w obecnych rozgrywkach i stracili pozycję lidera drugiej ligi.

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Mieliśmy duże problemy w obronie, szczególnie w grze jeden na jeden, a w ataku zbyt często pudłowaliśmy z otwartych sytuacji. Po raz kolejny potwierdziło się, że wolimy grać z silnymi, poukładanymi zespołami, a z tymi teoretycznie słabszymi mamy problemy.

MKS Limbach Limanowa - UMKS Kielce 76:67 (17:12, 26:21, 13:19, 18:15)

UMKS: Miernik 20, Wyka 12 (2x3), Lewandowski 9 (1x3), Wróbel 8, Fąfara 5, Kij 4 (1x3), Bacik 3 (1x3), Busz 2, Makuch 2, Dziura 2.

Kielczanie rozegrali jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie. Już na samym początku przegrywali 4:12, a na jedyne prowadzenie w meczu wyszli dosłownie na moment w 12 minucie po rzucie Wojciecha Miernika (18:19). Słabo funkcjonowała ich obrona, przegrali walkę na tablicach, a w ataku często pudłowali z czystych pozycji. Oprócz tego, dali gospodarzom rzucić aż 10 "trójek". - Gospodarze wygrali zasłużenie. My nie możemy myśleć o zwycięstwie, będąc zespołem słabszym zarówno w obronie, jak i w ataku - mówi trener kieleckich koszykarz, Rafał Gil.

Nadzieja na korzystny wynik pojawiła się jeszcze na moment wraz z początkiem trzeciej kwarty, kiedy po celnej "trójce’ Grzegorza Kija, UMKS przegrywał tylko 55:56. Gospodarze momentalnie zrewanżowali się jednak serią dziewięciu punktów z rzędu i utrzymali bezpieczną przewagę do końca pojedynku.

Niepokojące jest też to, że wciąż formy szukać muszą jedni z najskuteczniejszych graczy UMKS w poprzednim sezonie Artur Busz i Krzysztof Dziura. W Limanowej oddali oni razem jedenaście rzutów, ale tylko dwa znalazły drogę do kosza.