Poruszający finał konkursu o żołnierzach wyklętych w...

  Poruszający finał konkursu o żołnierzach wyklętych w "starym" koneckim liceum

  Zdjęcie autora materiału

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Poruszający finał konkursu o żołnierzach wyklętych w "starym" koneckim liceum
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Marzena Kądziela

  Kamil Polak z koneckiego „mechanika” zwyciężył w II Powiatowym Konkursie Historyczno – Literackim pod hasłem „Ocalić od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”. Finałowi konkursu odbywającemu się w piątek w „starym” koneckim ogólniaku towarzyszył patriotyczny program artystyczny.


  Organizatorami konkursu są nauczyciele historii i języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Kierowany jest on do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie koneckim. Zadaniem młodzieży jest przygotowanie prezentacji dotyczącej żołnierzy wyklętych.

  - Poziom tegorocznych prac był zróżnicowany – podsumowuje jurorka Barbara Wojciechowska. – Ważne, że młodzież interesuje się historią, także najnowszą, naszego kraju.

  Oprócz Barbary Wojciechowskiej w jury zasiadali: Ewa Wróbel, Sylwia Fidor i Jarosław Wasiński.

  Wyniki konkursu ogłosił dyrektor „starego” liceum Wojciech Jasnos podczas piątkowej uroczystości związanej z Narodowym Świętem Niepodległości. Towarzyszyli mu wicestarosta konecki Andrzej Lenart i naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego Krzysztof Stachera.

  Pierwsze miejsce zdobył Kamil Polak uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, którego opiekunką jest nauczycielka Grażyna Kuzdak. Kamil interesuje się historią, wojskowością i fotografią. Podziwia za odwagę, honor i męstwo żołnierzy wyklętych, a szczególnie rotmistrza Witolda Pileckiego.


  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect
  Drugie miejsce jurorzy przyznali Ilonie Dajer z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskij – Curie (opiekun Adam Pancer), trzecie Angelice Dudce z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich (opiekunka Halina Kowalczyk). Wyróżniono także Magdalenę Kolus z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej, Arkadiusza Janusa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich i Karolinę Prochowską z II LO w Końskich. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Końskich.

  Po wręczeniu nagród rozpoczął się patriotyczny program artystyczny przygotowany przez młodzież z I LO pod kierunkiem Jolanty Dudy. Śpiewał szkolny chór, wiersze recytowali: Karolina Baran, Amelia Kosmal, Mikołaj Pękacz, Kinga Balińska, Natalia Stępień, Anna Waszczuk, Katarzyna Cichowska. Solo śpiewali: Wiktoria Karbownik, Dawid Cichoń, Piotr Karlikowski, Magdalena Rut. Na pianinie grała Natalia Gawryś, na skrzypcach Aleksandra Dukat. Uroczystość prowadzili: Aleksandra Maciejczyk i Patryk Skrzypczyk.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce