Potrzebowali tego zwycięstwa. Juventa Perfopol Starachowice - Kmita Zabierzów 1:0

dor
Grzegorz Tobiszewski (z prawej) zdobył zwycięską bramkę dla Juventy Perfopol w meczu z Kmitą Zabierzów. fot. Marcin Pokrzywka
Piłkarze Juventy Perfopol Starachowice wygrali z Kmitą Zabierzów 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 61 minucie Grzegorz Tobiszewski.

Arkadiusz Bilski, trener Juventy Perfopol:

-Zagraliśmy dobry mecz. Mieliśmy więcej klarownych okazji do strzelenia gola, szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie Grzesiek Tobiszewski zdobył zwycięską bramkę. To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne po ostatniej porażce na własnym boisku.

Podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego wystąpili bez swojego najlepszego strzelca - Dariusza Anduły, który musiał pauzować z powodu żółtych kartek. Ponadto urazy i choroby wyeliminowały z gry Marcina Dudka, Piotra Stępnia, Pawła Sado i Łukasza Pyszczka.Gospodarze od początku ruszyli do ataków, bardzo zależało im na tym, żeby zrehabilitować się za ostatnią porażkę na własnym stadionie z Górnikiem Wieliczka 1:2. Pierwszą dobrą okazję miał Karol Drej, ale w sytuacji sam na sam, naciskany przez obrońcę, trafił w bramkarza Kmity. W 33 minucie ponownie Drej stanął przed szansą zdobycia bramki, jednak golkiper przyjezdnych popisał się udaną interwencją.

Ataki Juventy przyniosły efekt w 61 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Krystian Płusa, do piłki wyskoczył Artur Kidoń, jego uderzenie odbił jeszcze Michał Iliński, ale przy dobitce Grzegorza Tobiszewskiego był bezradny. Po stracie gola goście śmielej zaatakowali, ale na posterunku był Tomasz Wróblewski. W końcówce drugi cios starali się zadać gospodarze, ale Iliński obronił strzały Karola Kopcia i Krystiana Płusy.