Powiatowe zawody strażackie w Pacanowie. Piestrzec najlepszy

Adam Ligiecki
Puchar za zwycięstwo - dowódcy drużyny z Piestrzca, Jakubowi Pałysowi, wręczył poseł Michał Cieślak, w asyście Artura Brachowicza (z prawej) i Adama Pałysa. Adam Ligiecki
Piestrzec w złotej koronie. Mistrzostwa strażaków powiatu buskiego... z sowitymi nagrodami.

Siedem drużyn stanęło na starcie Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Pacanowie. Tytuł mistrzowski - po raz kolejny - zdobyła Ochotnicza Straż Pożarna z Piestrzca w gminie Solec-Zdrój.

- Życzymy sportowej, strażackiej rywalizacji. Takie zawody to prestiż i nagrody. Jest o co walczyć - zaznaczył, otwierając imprezę, starosta buski Jerzy Kolarz. Zdradził też, że na zwycięzcę czeka spora "kasa" - 600 złotych, miejsca drugie i trzecie to nagrody 500 i 400 złotych.

Druhowie wzięli to sobie do serca, gdyż od początku turnieju trwała zacięta walka. I w sztafecie pożarniczej 7x50 metrów, i w ćwiczeniu bojowym - druhowie rywalizowali o każdą sekundę.

Niespodzianki jednak nie było. Po raz kolejny koronę mistrza powiatu założyli strażacy z Piestrzca. Zdobyli "złoto" w dwuboju, ze znakomitym wynikiem 92,29 punktów , otrzymali też nagrodę specjalną za najlepszy czas w "bojówce": 34,77 sekundy.

Skład mistrzowskiej drużyny: Jakub Pałys, Paweł Fortuna, Artur Pałys, Patryk Oszywa, Konrad Oszywa, Piotr Nalepa, Konrad Nalepa, Mateusz Maliga, Sebastyan Pastra.

Drugie miejsce w turnieju zajęły Świniary - 99,52 punktów, trzecia była Wójcza - 110,43 punktów. Poza podium uplasowały się jednostki z Parchocina, Kargowa, Szańca i Balic.

Sędzią głównym zawodów był Robert Bujny, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Nagrody wręczył strażakom poseł Michał Cieślak, w asyście komendanta powiatowego Artura Brachowicza i Adama Pałysa, wójta Solca-Zdroju.