MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pożegnalna sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie kadencji 2018-2024. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Ostatnia sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie kadencji 2018-2024. Więcej na następnych zdjęciach >>>
Ostatnia sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie kadencji 2018-2024. Więcej na następnych zdjęciach >>>UG Włoszczowa
W czwartek, 25 kwietnia, odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie kadencji 2018-2024. Wiadomo już, kiedy start nowej rady. Zobaczcie zdjęcia i transmisję wideo z sesji.

Po raz ostatni zebrał się w czwartek, 25 kwietnia, "stary" skład Rady Miejskiej we Włoszczowie. Nowa rada zacznie pracować od 7 maja, bo to właśnie na ten dzień zapowiedziano pierwszą sesję nowego składu samorządu. Trwająca jeszcze kadencja kończy się oficjalnie 30 kwietnia.

Przez minione pięć i pół roku Rada Miejska pracowała w składzie: Anna Błaszczyk, Grzegorz Dudkiewicz, Dariusz Gieroń, Marek Gołda, Stanisław Klapa, Dorota Hupa-Rutkowska (objęła mandat po śmierci Mirosława Małeckiego w 2021 roku), Czesław Młynarczyk, Zbigniew Pasoń, Krzysztof Suliga, Robert Suliga, Roman Sybis, Michał Szafrański, Piotr Turczyński, Jerzy Wiśniewski Zbigniew Woldański. Dziesięciu z nich zasiądzie w Radzie Miejskiej w kolejnej kadencji.

Na ostatniej (już 61) sesji radni przyjęli sześć uchwał, w tym dotyczącą przystąpienia gminy do sporządzenia ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego. W ciągu mijającej kadencji włoszczowska Rada Miejska podjęła 406 uchwał.

Przypomnijmy, że podczas pierwszej sesji 21 listopada 2018 roku, burmistrz Grzegorz Dziubek apelował, aby Włoszczowa była przykładem harmonijnej współpracy. Dzisiaj, po ponad 5 latach, można śmiało stwierdzić, że wszyscy radni tę propozycję przyjęli, a dzięki wspólnym działaniom zrealizowano wszystkie założone wcześniej plany. Za zaangażowanie w pracy na rzecz gminy i jej mieszkańców serdeczne podziękowania złożyli radnym burmistrz Grzegorz Dziubek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz.

Zobaczcie zdjęcia z ostatniej sesji włoszczowskiej Rady Miejskiej w tej kadencji

Od początku III Rzeczypospolitej Polskiej kadencje samorządów trwały cztery lata, jednak od 2018 roku wprowadzono zasadę, że kadencja organów samorządu terytorialnego trwa 5 lat licząc od dnia wyboru. Jednak do wyborów samorządowych nie poszliśmy po 5 latach, czyli jesienią 2023 roku, ale 7 kwietnia 2024 roku. Spowodowane było to rozdzieleniem wyborów parlamentarnych od samorządowych i tym samym wydłużeniem kadencji samorządów o pół roku – do 30 kwietnia 2024 roku.

Włodarz Włoszczowy podkreślił, że kończąca się kadencja nie należała do łatwych. - Musieliśmy sprostać wyzwaniom i skutkom wynikającym z pandemii COVID-19. Mierzyliśmy się ze skutkami wojny na Ukrainie. Mimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, rosnącej inflacji udało się wiele zrobić - powiedział.

Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz dziękował burmistrzowi, swoim kolegom i koleżankom z rady oraz pracownikom urzędu za dobrą i zgodną współpracę na rzecz gminy.

Na zakończenie burmistrz Grzegorz Dziubek wręczył pamiątkowe podziękowania. Pamiątką będzie również wspólna fotografia, którą pożegnała się włoszczowska Rada Miejska VIII kadencji.

Zobaczcie zdjęcia z ostatniej sesji włoszczowskiej Rady Miejskiej w tej kadencji

Zobaczcie wideo z wystąpienia burmistrza Włoszczowy Grzegorza Dziubka

Zobaczcie zdjęcia z ostatniej sesji włoszczowskiej Rady Miejskiej w tej kadencji

Zobaczcie wideo z wystąpienia przewodniczącego włoszczowskiej Rady Miejskiej Grzegorza Dudkiewicza

Zobaczcie zdjęcia z ostatniej sesji włoszczowskiej Rady Miejskiej w tej kadencji

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie