Prace kieleckich twórców komiksów na wystawie w Bazie...

  Prace kieleckich twórców komiksów na wystawie w Bazie Żbożowej

  Lid

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Autorzy komiksów i ich prace na wystawie w Bozie Zbożowej.

  Autorzy komiksów i ich prace na wystawie w Bozie Zbożowej. ©Aleksander Piekarski

  "YES'T prawie OK" - szesnastu kieleckich twórców komiksów pokazuje swoje prace w Bazie Zbożowej na wystawie pod takim tytułem.
  Autorzy komiksów i ich prace na wystawie w Bozie Zbożowej.

  Autorzy komiksów i ich prace na wystawie w Bozie Zbożowej. ©Aleksander Piekarski

  To laureaci kilkudziesięciu nagród na ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach i festiwalach. Publikują w prasie, antologiach, wydawnictwach zwartych, projektują okładki, filmy animowane, są autorami scenariuszy i dramatów scenicznych. - Tu nie ma prac przypadkowych - podkreśla Jerzy Ozga. - Widzowie mają przegląd bardzo różnych technik i tematyki, wszystkie na wysokim poziomie.

  W galerii Bazy Zbożowej można oglądać prace Jerzego Ozgi, Sylwi Resteckiej, Janusza Ordona, Jakuba Matysa, Tomasza Łukaszczyka, Rafała Urbańskiego, Norberta Rybarczyka, Zeke, Michała Ociesa, Roberta Kolasa, Grzegorza Majchra, Artura Sadłosa, Agnieszki Serwickiej, Klaudiusza Stochmala, Magdaleny Łysak i Pawła Chmielewskiego.

  Wśród prac znajdą się m.in. rysunki Jerzego Ozgi będące ilustracją scenariusza najnowszego filmu Lecha Majewskiego "Psie Pole".

  - To wizualizacje niezbędne przy prezentacji dla producentów, przydatne także operatorowi - wyjaśnia ich autor. Współpraca z cenionym na świecie reżyserem trwa od czasów studiów, to u niego Jerzy Ozga robił dyplom. Niestety, autor szkiców nie mógł zdradzić o czym opowiada film "Psie pole", jego bohaterami są przeciętni mieszańcy Katowic. Film jest na etapie postprodukcji, ale prace ze względu na bark funduszy zawieszono.

  Jerzy Ozga jest też autorem rysunków komiksu "Kapitan Gżebyk na tropie", który parodiuje słynnego Kapitana Żbika, scenariusza napisał Zeke. Janusz Ordon pokazał rysunki do publikowanej w USA serii "Hellraiser" a Sylwia Restecka nagrodzony na festiwalu w Veles (Macedonia) "A Forest". "Long Walk Plus Expedition" Jakuba Matysa to cykl, który reklamował łódzki komiks na wystawie w Brukseli. "Pociąg" Tomasza Łukaszczyka to autorska wizja słuchowiska Pawła Chmielewskiego pod tym samym tytułem, nagrodzonego i zrealizowanego przez Polskie Radio.

  Wystawę w Bazie Zbożowej można oglądać do końca czerwca.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda