Pracownicy oświaty rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym w Sandomierzu

GOP
72 zawodników z całej Polski wzięło udział w zorganizowanych w Sandomierzu Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym.

Były to mistrzostwa wyjątkowe – zawodnicy i miłośnicy tenisa stołowego spotkali się na szczeblu ogólnopolskim po raz 25. Przez pierwsze 10 lat rywalizacja odbywała się w województwie śląskim, a przez następne 15 lat organizowało ją Świętokrzyskie. Sandomierz po raz drugi był gospodarzem zawodów. Odbyły się one w hali sportowej przy ulicy Patkowskiego.

Uczestnicy reprezentowali 13 województw. Rywalizowali w trzech kategoriach żeńskich i sześciu męskich. Najstarszym zawodnikiem był ponad 80-letni reprezentant okręgu dolnośląskiego Adam Sznajderski, który za zasługi w popularyzacji tenisa stołowego został uhonorowany statuetką przez Zenona Piątka, prezesa Okręgowego Klubu Tenisa Stołowego. Adam Sznajderski w swojej kategorii pokonał wszystkich zawodników i zajął pierwsze miejsce.

Zygmunt Ziomek, Jacek Nasternak i Maciej Gajda i Małgorzata Piętowska, reprezentujący Oddział Sandomierz Zwią¬zku Nauczycielstwa Polskiego zajęli w swoich kategoriach dobre, pucharowe miejsca.

- Podczas zawodów w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji panowała wspaniała, sportowa atmosfera. Sędziowie, na co dzień nauczyciele wychowania fizycznego z Sandomierza i powiatu sandomierskiego oraz widzowie, byli pod wrażeniem wysokiego poziomu rozgrywek i profesjonalizmu uczestników mistrzostw – relacjonuje Krystyna Socha, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Gospodarzem następnych zawodów, w przyszłym roku, będzie Łódź.