Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawdy i mity o call center

Materiał Partnera
Okazuje się, że nie takie call center straszne, jak je malują. Oto 6 faktów, które mogą Cię zaskoczyć.

1. Call center to dobre miejsce na start kariery
Z Call Center Inter Galactica w Kielcach na co dzień współpracuje ponad 500 Konsultantów Telefonicznych. Ponad 80% z nich to studenci, dla których jest to pierwsza praca. Wybierają oni tę drogę zdobywania doświadczenia zawodowego, bo firma ma szereg udogodnień dla osób, które chcą łączyć naukę i pracę. Jednym z najważniejszych jest możliwość elastycznego dopasowywania grafiku. Tym samym Konsultanci uczą się, zarabiają, ale też zdobywają doświadczenie zawodowe i przydatne umiejętności. Podczas pracy na infoliniach lub projektach sprzedażowych można w praktyce doskonalić tzw. umiejętności „miękkie” m.in. empatię, umiejętność słuchania, otwartość na drugą osobę i kreatywność. Praktyka w prowadzeniu rozmów z nawet bardzo wymagającymi klientami procentuje w przyszłości. Konsultanci zyskują pewność siebie, potrafią reagować elastycznie w różnych sytuacjach, są pomysłowi i szybko się uczą. Każda odbyta na „słuchawce” konwersacja, rozwija osobowość i wzbogaca w kompetencje, które poszukiwane są przez pracodawców.

2. Nie narzekasz na nudę
CCIG obsługuje nie tylko projekty sprzedażowe, z którymi zwykle kojarzone jest call center ale też dba o szeroko rozumiane utrzymanie klienta. Tym samym konsultanci oprócz sprzedaży ofert m.in. badają potrzeby klientów, dopinają szczegóły przedłużenia umów lub rozszerzenia pakietu usług. Trzeba dodać, że są to klienci z sektorów B2C, czyli indywidualni oraz B2B, czyli biznesowi. To sprawia, że konsultanci nabywają umiejętność prowadzenia rozmów z różnymi osobami, wzmacniają pewność siebie i potrafią jasno argumentować swoje opinie. W ten sposób rozwijają umiejętności interpersonalne, co bardzo przydaje się w dalszej karierze zawodowej oraz w życiu prywatnym.

3.Wiele możesz załatwić (i się nauczyć)
W czasach kiedy każdy klient ma w ręku dostęp do wszystkich sklepów i usług świata (patrz: smartfony), firmy wiedzą, że muszą zrobić wszystko, by być jak najbliżej niego. Coraz rzadziej klient ma czas i chęci, aby odwiedzać stacjonarne sklepy i punkty obsługi. A nawet kiedy już się to zdarzy i natknie się na kolejkę, jest duże prawdopodobieństwo, że zdecyduje się sprawę załatwić telefonicznie lub przez internet. To sprawia, że generalnie u Konsultantów załatwi się wszytko, to co w sklepie z tą różnicą, że robi się to w wygodny dla siebie sposób. Dlatego charakter pracy Konsultantów się zmienia - przestają oni być akwizytorami, a przejmują rolę doradców ze sklepów stacjonarnych. - Coraz częściej klienci traktują konsultanta jak partnera. Doceniają jego dużą wiedzę o produkcie i ofercie i to, że może on realnie pomóc np. obniżyć rachunki, bo wie jak połączyć rabaty i promocje. Dlatego, gdy klienci odbierają telefon z biura obsługi, „dają szansę” konsultantowi na przedstawienie sprawy. Wiedzą, że nawet jeśli nie zdecydują się na ofertę, którą konsultant prezentuje, mogą zapytać o inną propozycję, która będzie bardziej dopasowana. - mówi Mateusz Lodziński, Sales Trainer z CCIG Kielce.

4. Call center to nie tylko konsultanci
Call center to nie tylko sale sprzedażowe, boksy i słuchawki. W CCIG jest kilka tysięcy konsultantów, ale także kilkaset managerów i specjalistów, którzy w działach wsparcia zapewniają wszystko co potrzebne, aby konsultanci mogli swobodnie wykonywać połączenia. Są zatem osoby odpowiedzialne za szkolenia, marketing, raportowanie, sprawy finansowo-kadrowe, innowacje czy opiekunowie projektów. Bardzo często to byli konsultanci, którzy przeszli ścieżkę rozwoju i teraz pomagają usprawniać procesy w firmie. - W CCIG najbardziej cenię sobie możliwość samorealizacji. Ja sam zaczynałem jako konsultant w kieleckim oddziale. Potem przeszedłem całą ścieżkę kariery - byłem Managerem, następnie szefem całego oddziału, a teraz jest dyrektorem sprzedaży. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że osiągając kolejne cele zawodowe, tak naprawdę spełniłem również swoje cele zawodowe - mówi Kamil Wasik, który z CCIG związany jest od 2008 roku. Bo sukces call center to zawsze wypadkowa zaangażowania konsultantów, odpowiedzialnych managerów projektów oraz specjalistów – jednym słowem pracy zespołowej.

5. Wspierają pasje
W CCIG wiedzą, że to zespół buduje firmę – zaangażowanie, kreatywność, otwartość na nowe rozwiązania każdego ze współpracowników – to nieoceniony kapitał. Wiedzą też, że spełnienie zawodowe to tylko jeden z ważnych aspektów w życiu. I że dla wielu Współpracowników równie istotny jest indywidualny rozwój i możliwość realizowania swoich pasji. To dlatego od 2015 w CCIG działa program PASJONACI. Umożliwia on osobom związanym z nami zdobycie dofinansowania (na zasadach sponsoringu) na realizację swojej pasji. - Dzięki programowi poznaliśmy kilkadziesiąt uzdolnionych hobbystów m. in muzyków, malarzy, tancerzy, akrobatów, filmowców, fotografów, pasjonatów pomagania innym, futbolistów, grotołazów – naprawdę niezwykle utalentowane osoby znajdują się w naszych szeregach! Do tej pory z dofinansowań skorzystało 28 osób. Kielce zawsze mają mocną reprezentację w Pasjonatach - uśmiecha się Elżbieta Gładkowska, Senior Communications Specialist CCIG i koordynator akcji. Historie Pasjonatów możesz poznać na profilach CCIG w serwisie Youtube oraz Facebook.

6. Call może być cool
To także zgrany zespół ciekawych ludzi sprawia, że call w CCIG jest cool i z przyjemnością wykonuje się codzienne obowiązki (nawet jeśli czasem zdarzy się gorszy dzień). Z powodzeniem można tu łączyć pracę i fun. Kilka razy w roku w firmie są mistrzostwa piłkarzyków lub FIFA (w każdej lokalizacji jest strefa relaksu, w której można złapać chwilę oddechu). Od 2013 roku w różnych sytuacjach Współpracownikom towarzyszy też flaga CCIG. - Wraz z nią zdobywamy kilometry i miejsca, co dokumentujemy na zdjęciach. Tym sposobem flaga była już m.in na Alasce, Meksyku oraz najwyższej górze Europy – Mont Blanc! Flaga towarzyszy nam nie tylko na wakacjach – zabieraliśmy ją na koncerty i zawody sportowe. Ale cool w CCIG jest też to, że wspólnie motywujemy się do niesienia pomocy innym. W CCIG regularnie angażujemy się w zbiórki krwi (w 2015 oddaliśmy prawie 215 litrów, do kwietnia 2016 ponad 40l.). Co roku każda lokalizacja angażuje się w przygotowywanie prezentów w ramach akcji Szlachetna Paczka - wyjaśnia Katarzyna Rzepecka, Senior Communications Specialist CCIG, która opiekuje się projektem Flaga.

Aktualnie CCIG Kielce prowadzi rekrutację na stanowisko Telefonicznego Doradcy Klienta. Można więc dołączyć do zespołu i na własne oczy zobaczyć, jak naprawdę jest w call center.

Aplikować można składać przez formularz aplikacyjny: TUTAJ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie