Pretensje do sędziów. Relacja z meczu Dalin Myślenice - Wierna Małogoszcz 2:1

dor
Bartłomiej Pedrycz w 90 minucie obronił rzut karny, ale nie został bohaterem meczu. Wierna w tym momencie przegrywała 1:2 i w doliczonym czasie nie zdążyła już doprowadzić do remisu.

Piotr Gil, trener Wiernej:

-To był chyba nasz najlepszy mecz w tym sezonie. W pierwszej połowie mieliśmy przewagę, w drugiej była walka cios za cios. Ale trudno jest zdobyć punkty, jak z pięciu metrów nie trafia się do pustej bramki, do tego dochodzi takie sędziowanie.

Wierna znowu nie mogła zagrać w optymalnym składzie, z powodu kontuzji zabrakło Łukasza Piotrkowskiego, Roberta Bętkowskiego i Tomasza Kity. Mimo to podopieczni Piotra Gila dobrze zaczęli mecz, w pierwszej połowie mieli kilka okazji do zdobycia bramki. Najlepszą zmarnował Jan Kowalski, który z pięciu metrów nie trafił do pustej bramki. Jedynego gola zdobył w ostatnich sekundach meczu Marek Gołąbek, dobijając piłkę po strzale Piotra Stanka.

Sporo kontrowersyjnych decyzji podjęli sędziowie. W 44 minucie arbiter główny podyktował rzut karny dla Wiernej, a po konsultacji z liniowym zmienił zdanie i odgwizdał spalonego. W 47 minucie sędzia mógł podyktować "jedenastkę" po faulu na Mierniku, ale tego nie zrobił. Za to w 90 minucie przyznał problematyczny rzut karny dla Dalinu, czym podniósł ciśnienie przyjezdnym. Strzał Nowaka obronił jednak Pedrycz.