Prezentu na Dzień Nauczyciela nie było. Porażka SMS Kielce

PK
Sławomir Stachura
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Zagłębie Sosnowiec wygrało z SMS ZPRP Kielce.

Zagłębie Sosnowiec – SMS ZPRP Kielce 27:24 (15:10)

SMS: Nowak, Trojanowski, Kaczmarczyk – Orłowski, Walczyk, Schabowski 1, Czekaj 1, Czarnecki 7 (1), Brzeziński 4, Krawczyk 4 (1), Bienenda 6, Leśniak 1 (1), Pawłowski, Antoniak, Winiarczuk.

Uczniowie SMS nie zrobili swoim trenerom, Rafałowi Bernackiemu i Mariuszowi Jurasikowi, prezentu na Dzień Nauczyciela. Ale jednego się nauczyli – że jedno podanie może zniweczyć długą i ciężką pracę, którą się wcześniej wykonało.

Ale od początku. Zdecydowanie mocniejszy fizycznie i wykorzystujący atut swojego specyficznego, ciasnego boiska sosnowiczanie otworzyli mecz od 3:0. Przewaga na tym poziomie utrzymywała się do 20 minuty (9:6), ale w 29 minucie Zagłębie wygrywało już 15:8. Na szczęście SMS w ostatniej minucie pierwszej połowy zdobył dwa gole.

Zdecydowanie do gospodarzy należał też pierwszy kwadrans do drugiej połowy. W 44 minucie sosnowiczanie prowadzili już 22:13 i wydawało się, że jest po meczu. Jednak chwilę wcześniej w kieleckiej bramce pojawił się Cezary Kaczmarczyk, który w ostatnich 20 minutach bronił z 65-procentową skutecznością! Agresywną grą zaczęła go też wspierać defensywa i przewaga Zagłębia topniała błyskawicznie, bo zespół SMS zdobywał szybkie i łatwe bramki z kontrataków.

W efekcie w 55 minucie był remis 23:23, a za chwilę 24:24. Niestety, jedno nieodpowiedzialne podanie do kołowego spowodowało kontrę Zagłębia i bramkę, a także karę dla jednego z zawodników z Kielc. W efekcie za moment gospodarze zdobyli kolejnego gola, który rozstrzygnął mecz.

- To był mecz błędów i walki. Błędów z naszej strony było za dużo, 21, ale trzeba chłopców pochwalić za walkę – skomentował Rafał Bernacki.