Protest piłkarzy Stąporkowa i przegrany mecz z Nidą

W.Ł.
Tak rozpoczęli mecz piłkarze Stąporkowa z Nidą.
Tak rozpoczęli mecz piłkarze Stąporkowa z Nidą. fot. Włodzimierz Łyżwa
W meczu dwóch drużyn, które już przed tym spotkaniem spadły z trzeciej ligi, lepsza okazała się Nida Pińczów, która pokonała w Stąporkowie tamtejszy MKS 3:2.

Pierwsze trzy minuty meczu piłkarze gospodarzy rozpoczęli na … siedząco. Po rozpoczęciu meczu, piłkę długo rozgrywali goście, a piłkarze Stąporkowa siedzieli na boisku. To protest za to, że piłkarze grają za darmo w tym klubie. Wyszli na boisko w koszulkach z napisem " Gramy dla siebie, gramy za darmo". Po meczu po dymisji podał się zarząd klubu na czele z prezesem Waldemarem Książkiem. Pożegnalny mecz stąporkowian w trzeciej lidze obejrzało około 250 kibiców.

Co do meczu, to pierwsza połowa była lepsza od drugiej, bo padały bramki. Bohaterem meczu był pomocnik i kapitan Nidy, Łukasz Mika, który strzelił wszystkie gole dla gości. Pierwszego po bardzo ładnym uderzeniu piłki z około 20 metrów, drugiego bezpośrednio z rzutu wolnego, a trzeciego z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Łukaszu Baranie. W zespole Stąporkowa pierwszoplanową postacią był napastnik Mateusz Kokosza. Był wszędzie na boisku. Pod koniec meczu mógł doprowadzić do wyrównania, ale po jego strzale piłki głową, przeleciała ona o centymetry od słupka.