Przedszkole Samorządowe w Radkowie z tytułem Przedszkola...

  Przedszkole Samorządowe w Radkowie z tytułem Przedszkola Roku 2019 w powiecie włoszczowskim. Tu każdy czuje się kochany!

  albo

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przedszkole Samorządowe w Radkowie “Przedszkolem na medal” w powiecie włoszczowskim

  Przedszkole Samorządowe w Radkowie “Przedszkolem na medal” w powiecie włoszczowskim ©PS Radków

  Przedszkole Samorządowe w Radkowie w powiecie włoszczowskim w tegorocznej akcji Echa Dnia zostało laureatem pierwszego miejsca i z wielką dumą i radością nosi tytuł Przedszkola Roku 2019.
  Przedszkole Samorządowe w Radkowie “Przedszkolem na medal” w powiecie włoszczowskim

  Przedszkole Samorządowe w Radkowie “Przedszkolem na medal” w powiecie włoszczowskim ©PS Radków

  Obecnie do Przedszkola Samorządowego w Radkowie uczęszcza 47 wspaniałych przedszkolaków, w wieku 3-6 lat. Placówka posiada trzy oddziały. Dzieci pochodzą z różnych miejscowości z całej gminy i chętnie przychodzą do przedszkola oraz uczestniczą w przeróżnych zabawach i zajęciach. Lubią prace plastyczne i techniczne, są ciekawe otaczającego ich świata.

  Często przygotowują się do różnych występów w przedszkolu. Dużo radości sprawia im nauka tańców oraz nowych piosenek. Dzieci starają się być dla siebie miłe, pomocne i koleżeńskie, dzięki czemu praca nauczycielom pracującym w placówce daje im wiele satysfakcji. Jak przyznają wychowawcy: przedszkole wiele czasu spędzam na świeżym powietrzu, “mini” wędrówkach, które pozwalają małym odkrywcom poznawać swoją ojczyznę, a także bogactwo przyrody. Potrzebę ruchu rozwijają przez systematyczne ćwiczenia gimnastyczne oraz “igraszki” na ulubionym placu zabaw. Jak na dzieci przystało - wszędzie jest ich pełno, a każdy kąt wypełniony jest ich zabawami tematycznymi, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

  Tu każdy czuje się kochany!
  Przedszkole Samorządowe w Radkowie to bezpieczna przystań dla każdego malucha. Tu każdy przedszkolak traktowany jest indywidualnie: czuje się kochany, akceptowany i szczęśliwy - o czym świadczą uśmiechnięte buzie małych podopiecznych. Wychowawcy przyglądają się dzieciakom, odkrywają talenty i wspólnie z rodzicami je dalej rozwijają. Jak przyznają nauczyciele: - Tworzymy dzieciom możliwość samorealizacji, pracy z rówieśnikami, kreatywnego myślenia, działania i przeżywania, uczestniczenia w ciekawych zajęciach, poznawania otaczającej rzeczywistości z zachowaniem wartości uniwersalnych: dobra, prawdy i piękna.

  Tu każdy jest potrzebny
  Dzieci uczą się tu również akceptacji wobec drugiego człowieka. Uczą się, że każdy jest ważny i potrzebny niezależnie od tego jak wygląda czy skąd pochodzi. Nauczyciele pomagają najmłodszym w ich słabościach, ale również ta gromadka może na siebie liczyć. Dzieci kiedy trzeba wzajemnie sobie pomagają. Tu każdy maluch rozwija się we własnym tempie i ze swoją wrażliwością i osobowością, by mieć czas zarówno na naukę jak i zabawę.

  Uczą się i poznają świat
  Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Radkowie poznają świat w bardzo nowatorski sposób, realizując też podstawę programową. Dzieci mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Wychowawcy prowadzą zajęcia w nowatorski sposób wykorzystując na przykład: zabawy badawcze i doświadczenia, oparte na oddziaływaniu polisensorycznym to znaczy naukę poprzez: patrzenie, słuchanie, mówienie i pisanie. Stosują też metody projektu oraz metody aktywizujące i wymagające twórczego myślenia. Dzieci, aby mieć siłę do nauki i zabawy jedzą pyszne posiłki pełne kolorowych owoców i warzyw.

  Mali absolwenci przedszkola to osoby kreatywne i optymistycznie nastawione do świata. Przedszkole w Radkowie w swojej pracy kieruje się dewizą Janusza Korczaka: “Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy”. Dzieci z radością i zapałem idą dalej w świat.

  II miejsce w tegorocznej akcji "Przedszkole na medal" w powiecie włoszczowskim zdobyło Przedszkole Publiczne w Żelisławicach. To tu najmniejsi wspólnie bawią się i uczą. Poznają świat razem ze swoimi wychowawcami i rodzicami oraz pokazują swoje talenty podczas różnych akademii.

  III miejsce w tegorocznej akcji "Przedszkole na medal" w powiecie włoszczowskim zdobyło Przedszkole Publiczne w Dobromierzu. Do przedszkola uczęszczają dwie grupy milusińskich, które wspólnie uczą się, bawią i poznają świat podczas wspólnych wycieczek.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  To najpopularniejsze pułapki języka polskiego
  Czy matura z języka polskiego jest trudna?

  10 gadżetów dla modnego przedszkolaka


  Ile pamiętasz z podstawówki? Quiz


  Gdzie studiować, żeby zarabiać?  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Bale gimnazjalistów i ośmoklasistów

  Bale gimnazjalistów i ośmoklasistów