MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PRZEDWIOŚNIE 2020 i gadki [NIE] szmatki w Kielcach. Rozdano nagrody i zaproszono na wystawę. Zobacz najlepsze prace [ZDJĘCIA]

LID
Andrzej Brzegowy Żółta sukienka.
Andrzej Brzegowy Żółta sukienka.
W piątkowy wieczór Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach ogłosiło wyniki 43. Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego PRZEDWIOŚNIE 2020 i zaprosiło na konkursową wystawę.

Do tegorocznego konkursu 87 artystów związanych z regionem zgłosiło 257 dzieł. Jury zakwalifikowało do wystawy 154 prace 67 twórców. Ze względu na sytuację epidemiologiczną komisja oceniała prace na podstawie ich fotografii. Wśród dzieł wybranych przez jury konkursu są obrazy, rzeźby, rysunki, grafiki, fotografie, ceramika, instalacje, tkanina artystyczna, prace zrealizowane w technikach własnych i w technikach mieszanych.

-Poziom wystawy jak zwykle jest wysoki, bo o to dba jury. Cieszy nas obecność debiutantów, którzy zostali zauważeni przez jurorów, a nawet dostali nagrody. Z dużym zainteresowaniem przyjęliśmy prace, które dotyczą obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, bo to znaczy, że artyści reagują na zastaną rzeczywistość – podsumowała dyrektor BWA i kurator wystawy Stanisława Zacharko.

Nagrody – PRZEDWIOŚNIE 2020 - EMBARGO

Nagroda Prezydenta Miasta Kielce GRAND PRIX ex aequo
Małgorzata Stępnik za instalację-obiekt
Rafał Urbański za zestaw dwóch prac

Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
Andrzej Brzegowy za rzeźbę

Nagroda Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach
Dariusz Słota za zestaw prac

Nagroda Wojewody Świętokrzyskiego
Ewa Banaszczyk za zestaw prac

Nagroda Burmistrza Buska-Zdrój
Waldemar Musik za rzeźbę

Nagroda Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu
Anna Ciszek za zestaw rysunków

Nagroda Wodociągów Kieleckich
Piotr Kaleta za zestaw prac

Nagroda ZPAP Okręg Kielecki (dla młodego artysty)
Ewa Hapek-Rejmer za zestaw prac

Nagroda TVP Kielce
Grzegorz Sideł za zestaw prac

Nagrody specjalne:

  • Nagroda Hotelu Bristol Art & Medical SPA w Busku-Zdroju – weekend dla 2 osób w Hotelu Bristol Busko ART & Medical SPA i prezentacja prac
  • Beata Bugaj-Tomaszewska za zestaw prac
  • Nagroda Domu Środowisk Twórczych – prezentacja prac artysty ,wystawa indywidualna w Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria w 2020 lub 2021 roku
  • Katarzyna Ziołowicz za zestaw prac

W konkursie na plakat „Przedwiośnie 43” jury oceniło 12 prac 5 autorów.Wybrano do realizacji plakat autorstwa Krzysztofa Szafulskiego .

Wystawa

BWA zaprasza od soboty 27 czerwca do końca lipca na oglądanie pokonkursowej wystawy oraz w Galerii Małej na wystawę Małgorzaty Gwiazdonik-Muller gadki [NIE] szmatki nawiązującą do akcji „Haftuj przeciw przemocy”.

To odsłona projektu „Haftuj przeciw przemocy – społeczna akcja artystyczna”. Autorka pracy – wykorzystując media społecznościowe – tworzyła wydarzenia i zrzeszała zainteresowanych na spotkaniach, w trakcie których haftowano znaki Wenus, tworząc z nich symboliczny patchwork/sztandar – symbol solidarności i wsparcia dla ofiar przemocy domowej. Działania uczestników akcji zostały udokumentowane na portalach Facebook i Instagram. Równolegle powstały tablice, na których umieszczono definicje przemocy domowej, przemocy wobec kobiet oraz kwestionariusz autodiagnostyczny, a odbiorcy mogli wypowiedzieć się na ten temat i zapisać własne myśli. Dopełnieniem wystawy jest cykl fotografii dotyczący współczesnej kondycji kobiecości.

Wystawy będzie można oglądać w BWA do końca lipca. Wejść do galerii można tylko w maseczce ochronnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie