Przegrali w 10 minut. Astoria Bydgoszcz - UMKS Kielce 86:75

Redakcja
W meczu 24. kolejki pierwszej ligi koszykarze UMKS Kielce przegrali w Bydgoszczy z Astorią 75:86.

Astoria Bydgoszcz - UMKS Kielce 86:75, (14:20, 29:8, 23:26, 20:21)
UMKS:
Wróbel 21 (9zb), Król 14 (8zb), Tokarski 13 (4x3), Makuch 11, Fąfara 8 (8 zb), Miernik 4, Busz 3 (1x3), Osiakowski 1, Bacik, Kamecki.

Przewaga wypracowana w tej części gry wystarczyła gospodarzom do pewnego zwycięstwa. Kielczanie tego przestoju mogą bardzo żałować, tym bardziej, że znów dobrze rozpoczęli spotkanie. Po 4 minutach UMKS prowadził 10:2, a pierwszą kwartę wygrał 20:14. Bydgoszczanom w drugiej kwarcie rozpoczęli jednak swój koncert, w którym nie przeszkodziły im nawet trzy faule ich lidera, Mateusza Bierwagena. Gospodarze właśnie dzięki swojemu liderowi szybko odrobili straty, a potem zanotowali nawet serię 14 punktów z rzędu. Do przerwy kielczanie tracili więc do rywali już 15 punktów (28:43).

W drugiej odsłonie nasz zespół rzucił się do odrabiania strat, bo znów pewniej poczuł się w ataku. Skutecznością po przerwie błysnął Damian Tokarski, który w trzeciej kwarcie trzy razy przymierzył z dystansu, a pod koszem znów skuteczny był Marcin Wróbel. UMKS wciąż jednak nie mógł znaleźć sposobu na szybkie ataki bydgoszczan. Po dwóch punktach Łukasza Fąfary w 28. minucie było nawet tylko 60:52, ale na więcej gospodarze nie pozwolili.

Po tej porażce UMKS pozostał na przedostatnim, 15 miejscu w tabeli. W następnej kolejce, już w najbliższy piątek podopieczni Rafała Gila podejmowali będą lidera tabeli i siedemnastokrotnego mistrza Polski, Śląsk Wrocław (początek meczu o godzinie 18:30).

W innych meczach: Śląsk Wrocław - Znicz Pruszków 75:69, Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Kutno 79:76, AZS Szczecin - SIDEn Toruń 81:76, MOSiR Krosno - AZS Politechnika Poznań 75:78, Start Lublin - Sokół Łańcut 84:63, Polonia Przemyśl - SKK Siedlce 60:72, Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 95:91.