Przegrana piłkarzy ręcznych Wisły Sandomierz na Śląsku

(PK)
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Grunwald Ruda Śląska wygrał z Wisłą Sandomierz.

Grunwald Ruda Śląska – Wisła Sandomierz 28:24 (13:12)

Wisła: Skowron, Karasiński – Hubka 1, Bakalarz 1, Białkowski 1, Kuraś 2, Anwajler 5, Werstler 6, Teterycz 2, Szklarski, Dusak 6.

Sandomierzanie pojechali na Śląsk bez Mariusza Kubisztala, którego zatrzymały obowiązki służbowe. Stąd ich gra ofensywna nieco kulała, szczególnie w pierwszej połowie. Na początku meczu gracze Wisły nie wykorzystali z kilku dobrych pozycji, trafiając głównie w słupki, i w 10 minucie Grunwald odskoczył na 5:1, grając często kontratakiem. Potem lepiej w obronie zaczęli grać goście i to oni zdobywali bramki z szybkich ataków, co tuż przed przerwą przyniosło im doprowadzenie do remisu 12:12. Jeszcze w 33 minucie był remis 15:15, ale potem szczypiorniści z Sandomierza w krótkich odstępach dostali trzy kary dwuminutowe, w dodatku nie wykorzystali dwóch karnych i Grunwald objął prowadzenie 20:16 (43 min). Przewagę na tym poziomie utrzymywał już do końca spotkania.

- Nasza gra w ataku wyglądałaby pewnie lepiej, gdyby był Mariusz. A tak, to była dość nerwowa - powiedział trener Wisły, Adam Węgrzynowski.

W innych meczach: Gloria Katowice - MKS Bił-goraj 21:25 (9:9), Orlik Brzeg - Vive Tauron II Kielce - przełożony na 23 marca, pauzował Orzeł Przeworsk, Azoty II Puławy - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 28:34 (13:16), ASPR Zawadzkie - AZS UJK Kielce 35:22 (19:14),