Przegrana Wisły Sandomierz w Katowicach

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Gloria Katowice wygrała z Wisłą Sandomierz 34:31 (20:18).

Gloria Katowice - SPR Wisła Sandomierz 34:31 (20:18)

Wisła: Skowron, Kołacz, Karasiński - Białkowski 7, Wasiłek 6, Teterycz 4, Dusak 4, Solon 3, Bakalarz 2, Hubka 1, Serafin 1, Szklarski 1, Kubisztal 1, Werstler 1, Osowski, Statuch.

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy prowadzili 3;1 i 6:3, a w 11 minucie 8:5. Jednak kolejne kilka minut sandomierzanie przegrali aż 1:8. Wisła przestała dobrze bronić, katowiczanie bezkarnie zdobywali bramki, co przełożyło się na stratę przez naszą drużyną aż 20 bramek w pierwszej połowie.

W 39 minucie gospodarze wygrywali 25:23 i znów mieli serię zdobytych goli (5), bez odpowiedzi ze strony rywala. Ciągle szwankowała gra defensywna, po stracie piłki nasi zawodnicy zbyt wolno wracali do obrony i zespół z Katowic zdobywał łatwe bramki z kontrataków. W dodatku z gradacji kar czerwoną kartkę dostał Krzysztof Teteterycz, taka sama kara spotkała za faul Sebastiana Werstlera i Wisła nie była już w stanie podjąć się odrabiania strat.