Przełaje. Dziewczęta z ostrowieckiego "Norwida" biegały najszybciej

/waf/
Dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych przed startem. W białej koszulce z numer 1 zwyciężczyni Karolina Mierzejewska, a w fioletowej druga na mecie Dominika Łukasiewicz. Fot. Waldemar Frańczak
W Ostrowcu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Na trasach w dzielnicy Koszary biegało prawie 370 uczniów. Z reprezentantów powiatu ostrowieckiego najlepiej wypadły dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego numer IV, które były bezkonkurencyjne. Karolina Mierzejewska wygrała bieg na 1000 metrów, a jej koleżanka Dominika Łukasiewicz była druga. Poza nimi punkty dla "Norwida" zdobyły Agata Kapusta, Agnieszka Świerczyńska, Paulina Migus, Joanna Korpik. Na 5 miejscu sklasyfikowano Liceum Ogólnokształcące numer III, a na 7 Katolickie Liceum Ogólnokształcące.

Na podium znaleźli się też uczniowie Zespołu Szkół numer 3, którzy rywalizowali na dystansie 1500 metrów. Punkty zdobyli: Kacper Kwiecień, Tomasz Cieślik, Artur Barański, Tomasz Soboń, Tomasz Loranty i Krystian Karcz. Bieg uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wygrał Sylwester Lepiarz z Zespołu Szkół numer 2, a jego drużyna zajęła 5 miejsce. Szósta lokata przypadła biegaczom z "Norwida".

Gorzej spisali się młodsi lekkoatleci. W kategorii szkół gimnazjalnych dziewczęta z Waśniowa zajęły miejsca 6 i 7, a chłopcy z Mominy I uplasowali się na 4 miejscu, "ostrowiecka "trójka" była 7, Brzóstowa - 12, Waśniów - 13, a Momina II - 14.

W kategorii szkół podstawowych dziewczęta ze szkoły w Kunowie zajęły 9 miejsce, a chłopcy 7.