Przemysław Ciba z Buska-Zdroju był trzykrotnie najlepszy na Dracula Armwrestling International Cup w Rumunii

Bartosz Wartałowicz
Przemysław Ciba zdobył dwa złote medale na zawodach w siłowaniu na rękę w Rumunii. Armpower.net
Przemysław Ciba wygrał trzy kategorie na międzynarodowych zawodach w siłowaniu na rękę w Rumunii- Dracula Armwrestling International Cup. To bardzo udany start zawodnika z Buska-Zdroju. Na zawodach pojawiło się ponad 100 siłaczy.

Większość kategorii została zdominowana przez gospodarzy imprezy z Rumunii, ale kategorię Masters w trzech konkurencjach zdominował Przemysław Ciba z Buska-Zdroju. Polak był bezkonkurencyjny w siłowaniu na prawą oraz lewą rękę w kategorii 95 kg i w kategorii Open, również na prawą rękę.

Oprócz Przemysława Ciby, startowało jeszcze dwóch innych zawodników z Polski - Marek Freiwald i Andrzej Łosaj. Sportowiec z Buska-Zdroju udzielił komentarza dla strony armpower.net

Właśnie wracamy z zawodów, jedziemy zgraną ekipą z Tomasz Freiwald, jego synem Markiem i z Andrzejem Łojasem. To były bardzo fajne zawody, świetnie zorganizowane przez Vlad Dana. Przyjęto nas bardzo życzliwie, każdy z uczestników otrzymał upominki w tym koszulki z logo zawodów. Podczas zawodów organizatorzy zapewnili ciepły posiłek i napoje. Do Codlea przyjechało wielu świetnych zawodników z ośmiu krajów. Ogólnie frekwencja ponad 100 zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał profesjonalny panel sędziowski. Na zawodach godnie reprezentowaliśmy nasz kraj. Marek startował w kategorii junior i senior 63 kg. Zajął miejsce 6 zarówno w senior jak i junior kategorii. Andrzej startował w kategorii Masters plus 95 kg. Zajął wysokie 4 miejsce na prawą rękę. Na lewą był 6. Ja startowałem w kategorii Masters 95 kg. Wygrałem na lewą i prawą rękę. Startowałem jeszcze w kategorii Masters Open, którą wygrałem. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

- powiedział zadowolony ze swojego występu.