Przemysław Szymanowski wygrał zawody z cyklu Pucharu Polski. Maria Pytel była druga

(sts)
Przemysław Szymanowski ze starachowickiej grupy Szymanowski Triathlon Team zajął pierwsze miejsce w zawodach Elemental Tri Series w Grodzisku Mazowieckim, które odbyły się w niedzielę, 2 czerwca. Zawody zaliczane są do cyklu Pucharu Polski w triathlonie.

Przemysław Szymanowski triumfował na dystansie sprinterskim (750 metrów pływania + 20 kilometrów jazdy na rowerze + 5 kilometrów biegu) w czasie 56,40 minuty.
W tych samych zawodach w rywalizacji kobiet 2 miejsce zajęła Maria Pytek, także Szymanowski Triathlon Team, w czasie 1.03,06 godziny.

Co ciekawe, Przemek Szymanowski dzień wcześniej starował w ogólnopolskich zawodach "Żelazny triathlon" w Okuninku, gdzie również był najlepszy na dystansie sprinterskim.

22 czerwca nasi zawodnicy rywalizować będą o medale triathlonowych mistrzostw Polski w Suszu.