Przemysław Trytko w tym roku już nie zagra w Koronie

/SAW/
Przemysław Trytko już w tym roku nie zagra.
Przemysław Trytko już w tym roku nie zagra. Fot. Sławomir Stachura
Runda jesienna dla napastnika Korony Kielce Przemysława Trytko już się, niestety, skończyła. W czasie meczu z Wisłą w Krakowie, przegranego przez Koronę 0:1, Przemkowi odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego uda i czeka go trzy tygodnie przerwy w treningach.

Trytko po raz pierwszy doznał urazu mięśnia w meczu z Ruchem Chorzów rozegranym 30 października na Arenie Kielc i opuścił boisko już w 14 minucie, tuż po zdobyciu bramki dającej prowadzenie Koronie. Mecz z Ruchem kielczanie przegrali ostatecznie 1:4, a Trytko po absencji w dwóch wyjazdowych pojedynkach (z Cracovią i Śląskiem Wrocław), wrócił na boisko w drugiej połowie pojedynku z Wisłą. W 90 minucie ostro ruszył z piłką przed polem karnym i gdy próbował minąć obrońcę gospodarzy Arkadiusza Głowackiego, złapał się za lewe udo. Kontuzja mięśnia odnowiła się i zawodnik musiał opuścić boisko.

- Trytko ma naderwany mięsień dwugłowy i już w tym roku nam nie pomoże. Szkoda, bo przed kontuzją był w dobrej formie, zdobył dla nas trzy bramki -mówi Jose Rojo Martin Pacheta, trener Korony.

Piłkarzom Korony zostały do rozegrania cztery mecze w tym roku - z Widzewem Łódź w Kielcach, Lechem Poznań w Kielcach, Piastem w Gliwicach i Podbeskidziem Bielsko-Biała w Kielcach.