Przemyśleli to. UMKS Kielce - Polonia Przemyśl 72:60 (zdjęcia)

Krzysztof WILCZEK [email protected]
Grający dyrektor klubu Grzegorz Kij był najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gospodarzy, zdobył 18 punktów, do tego miał 9 zbiórek, także najwięcej w drużynie. Fot. Sławomir Stachura
W meczu czwartej kolejki II ligi koszykarzy UMKS Kielce pokonał Polonię Przemyśl 72:60. Kielczanie wygrali wszystkie trzy mecze rozgrywane z Kielcach i awansowali na szóste miejsce w tabeli.
UMKS Kielce - Polonia Przemyśl

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Cieszy nasza gra w obronie, kolejny mecz i kolejny progres naszej gry defensywnej. Dobrze się rotowaliśmy i w końcu rywale rzucili nam mało punktów.

UMKS Kielce - Polonia Przemyśl 72:60 (14:13, 19:18, 19:13, 20:16)

UMKS: Bacik 5, Jaworski 0, Walczyk 0, Dziura 9 (1x3), Tokarski 8 (2x3), Kij 18, Rzońca 17, Lewandowski 4, Busz 11 (1x3), Kołacz 0.

MAŁO STRACILI

Przed sezonem trener UMKS Kielce Rafał Gil mówił, że chce, aby jego podopieczni tracili w meczach maksymalnie 60 punktów. W trzech pierwszych meczach potoczyło się to zupełnie inaczej, kielczanie stracili najwięcej punktów w lidze - 249 (83 punktów na mecz).

- W szatni przed meczem mówiłem chłopakom, że po trzech kolejkach tracimy najwięcej punktów i założyliśmy sobie, żeby nie dać się ogrywać "1 na 1" i dobrze rotować grę - tłumaczy Rafał Gil, trener UMKS. - I to nam wyszło.

Zwycięski mecz UMKS Kielce rozpoczął się z ponad półgodzinnym opóźnieniem, ponieważ goście mieli problemy z dotarciem do Kielc. Jechali przez Sandomierz, gdzie utknęli na godzinę w korku na remontowanym moście na Wiśle.

PRZEWAGA OD POCZĄTKU

Koszykarze UMKS Kielce stworzyli sobie przewagę od początku meczu. Chwilę słabości mieli w końcówce drugiej kwarty, kiedy popełnili kilka głupich strat. Ale już trzecią kwartę świetnie zaczęli. Fragment pomiędzy 20 a 26 minutą kielczanie wygrali 13 do 2 i zrobiło się 46:33 i wynik oscylujący w granicach 10 punktów utrzymał się już do końca spotkania.

- Świetnie w obronie zagrali Damian Tokarski i Artur Busz, natomiast nie zagrał Wojciech Miernik (zmagający się z wirusem - przyp. red.), żeby jego stan zdrowia nie pogorszył się, ale w następnym meczu na pewno zagra - mówi trener Gil.

W innych meczach: Unia Tarnów - Politechnika Radomska 63:59, Limblach Limanowa - Termo-Rex Jaworzno 68:66, Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Znicz Jarosław 73:64, Mickiewicz Katowice - Wisła AWF Kraków 81:77, Staco Niepołomice - AZS Politechnika Rzeszów 83:79, Cracovia Kraków - AZS AWF Katowice 55:69, HK Bank Spółdzielczy Żory - Novum Lublin 89:78.

1. Krosno 4 8 305:241
2. Lublin 4 7 325:279
3. Jarosław 4 7 277:239
4. Tarnów 4 7 323:292
5. AZS AWF Kat. 4 7 298:273
6. Kielce 4 7 321:309
7. Limanowa 4 7 275:269
8. Przemyśl 4 6 258:252