Puchar Kia Lotos Cup 2010 zakończony. Raczkowski pierwszy, Chmiel wicemistrzem. Kijanka poza podium

/KARBIE/
Wyścig w Brnie przyniósł tytuł wicemistrzowski kielczaninowi Jakubowi Chmielowi.
Szósta i ostatnia eliminacja Kia Lotos Cup rozegrana na czeskim torze w Brnie nie należała do udanych dla kieleckiego kierowcy Michała Kijanki. Wicemistrzostwo zdobył za to Jakub Chmiel.

Wyniki VI eliminacji w Brnie

I wyścig w Brnie:
1. Jakub Chmiel 31:45.235 2. Maciej Ostoja-Czyżyński +0.616 3. Ola Furgał +1.504 4. Piotr Materzyński +12.791
5. Krzysztof Steinhof +16.693 6. Michał Sulkiewicz +18.845
7. Marcin Bartoszuk +20.786 8. Piotr Wójcik +32.089 9. Damian Łata +37.031 10. Michał Kijanka +40.059.

II wyścig w Brnie:
1. Maciej Ostoja-Czyżyński 31:42.423 2. Jakub Chmiel +8.105 3. Krzysztof Steinhof +8.358 4. Michał Sulkiewicz +24.260 5. Ola Furgał +24.609 6. Marcin Bartoszuk +27.726
7. Tomasz Senkowski +36.808 8. Mariusz Fronc +37.873
9. Monika Luberadzka +55.898 10. Damian Łata +1:05.613.

W pierwszym wyścigu zawodnik Automobilklubu Kieleckiego Jakub Chmiel zdobył pierwsze miejsce, w drugim przejeździe zajął także bardzo dobre drugie miejsce, co pozwoliło mu zdobyć tytuł wicemistrza tegorocznego pucharu.

Ostatnia eliminacja Kia Lotos Cup nie była szczęśliwa dla Michała Kijanki, który po dotychczasowych pięciu rundach był na trzeciej pozycji pucharu z sumą 404 punktów i miał szanse na wicemistrzostwo. W trakcie pierwszego wyścigu w Brnie zawodnik Automobilklubu Kieleckiego przekroczył linię mety na 10 pozycji, natomiast drugiego biegu nie ukończył.

- W pierwszym wyścigu miałem kolizję, co zaowocowało problemem z kołem, dlatego dojechałem do mety na dziesiątej pozycji. W trakcie drugiego wyścigu pojawiła się awaria jednostki napędowej, która zaczęła się zacierać, więc musiałem zjechać z toru i nie ukończyłem biegu - tłumaczył Michał Kijanka.

Już podczas przedostatniej eliminacji w Poznaniu tegoroczne mistrzostwo uzyskał kielczanin Kamil Raczkowski, który w zeszłorocznych zmaganiach także wywalczył pierwsze miejsce na podium.

- Wbrew pozorom ten sezon wcale nie był dla mnie taki łatwy, jak mogłyby sugerować wyniki poszczególnych wyścigów. Jeżeli zdobędzie się tytuł, to następny wiąże się z dużo większa presją na zawodniku, ponieważ każde inne miejsce niż pierwsze, uważane jest za porażkę. Tym bardziej się cieszę, że udało mi się obronić tytuł w takim stylu. Zgodnie z regulaminem nie mogę już startować w wyścigach KLC, wiec postaram się spróbować swych sił w innej kategorii. Wszystko jednak zależy od budżetu - mówił dwukrotny zwycięzca Kia Lotos Cup.

Końcowa klasyfikacja KIA LOTOS CUP 2010 (wyniki po skreśleniu najgorszej rundy):