Puchar Mateusza Toborowicza, "złoto" Stalli Kielce. Dobry start świętokrzyskich łuczników w Żywcu

PK
Mateusz Toborowicz ze Stelli Kielce zdobył Puchar Polski w łucznictwie i wraz z kolegami z drużyny wygrał drużynowe mistrzostwo Polski. Ostatnie pucharowe zawody w Żywcu wygrał Piotr Nowak z Karimy Prząsław koło Jędrzejowa.

Nowak wygrał eliminacje wynikiem 1286 punktów, a w finałach zwyciężył we wszystkich pojedynkach, w spotkaniu o pierwsze miejsce gromiąc Jacka Procia ze Strzelca Legnica 6:0. Blisko podium był junior Maciej Fałdziński ze Stelli Kielce, ale w pojedynku o trzecie miejsce 4:6 uległ 43-letniemu Sławomirowi Napłoszkowi z Marymontu Warszawa. Piątą lokatę zajął inny kielczanin, Mateusz Toborowicz, dzięki czemu wygrał klasyfikację generalną Pucharu Polski.

Równolegle z zawodami pucharu odbywała się ostatnia runda drużynowych mistrzostw Polski. Tutaj równych sobie, po raz trzeci z rzędu, nie miała męska drużyna Stelli (strzelająca w młodzieżowym składzie: Michał Detka, Mateusz Toborowicz, Maciej Fałdziński, Tomasz Przepióra), w decydującym pojedynku pokonując aż 214:170 ROKiS Radzymin. ROKiS i Surma Poznań zgromadziły w łącznej klasyfikacji tę samą liczbę punktów i zdobyły srebrne medale. Wśród pań mistrzowski tytuł wywalczył Łucznik Żywiec.