Puchar Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego dla KSZO 1929

Kamil Markiewicz
Triumfatorzy Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski  i piłkarze Korony II Kielce
Triumfatorzy Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i piłkarze Korony II Kielce Małgorzata Płaza
W środę w Sandomierzu odbył się finał Pucharu Polski.

(Źródło: kurierlubelski.pl)

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Korona II Kielce 8:0 (5:0)
Bramki:
1:0 Klaudiusz Łatkowski 16 min. z karnego, 2:0 Tomasz Persona 21 z karnego, 3:0, Hubert Tylec 28, 4:0 Mateusz Mianowany 31, 5:0 Michał Stachurski 44, 6:0 Michał Grunt 55, 7:0 Mateusz Mianowany 58, 8:0 Łukasz Jamróz 84.
KSZO 1929: Wierzgacz - Stachurski, Podstolak, Łatkowski, D. Cheba (46. Sołtykiewicz) - Persona (62. P. Cheba), Mężyk (46. Grunt), Czajkowski, Mianowany (62. Burzyński), Tylec - Jamróz.
Korona II: Łodej (46. Krążek) - Jasiak, Pierzchała, Kwiatek, Korcz - Rogala, Stachura - Pietras, Wojtal (46. Kolasa), Uniat (78. Krzemiński) - Łosak (40. Sornat).
Kartki: czerwona: Rogula (20 min., za dwie żółte, Korona II); żółte: Rogula, Stachura, Uniat (Korona II).
Sędziował: Szymon Ubożak (Kielce). Widzów: 300.

Dla obu ekip spotkanie miało dużą wagę. KSZO 1929 chciał zrehabilitować się za nieudaną końcówkę sezonu, która przesądziła o tym, że ostrowieckiej drużynie nie udało się awansować do drugiej ligi. Natomiast dla rezerw Korony był to ostatni mecz przed likwidacją drużyny.
Spotkanie dobrze ułożyło się dla zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego. W 15 minucie w polu karnym Korony Norbert Korcz faulował Pawła Czajkowskiego. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Klaudiusz Łatkowski.

Od 20 minuty kielecki zespół grał w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Paweł Rogula. Chwilę później drugi zespół Korony przegrywał już 0:2. Arbiter Szymon Ubożak podyktował jedenastkę za zagranie ręką w polu karnym przez Piotra Pierzchałę. Gabriela Łodeja pokonał Tomasz Persona. Grający w przewadze jednego zawodnika KSZO 1929 panował na boisku, nie pozwalając na zbyt wiele graczom z Kielc. Ostrowiecka ekipa mająca w swoich szeregach znacznie bardziej doświadczonych piłkarzy wykorzystywała błędy Korony, zdobywając kolejne bramki.

- Wiele kontrowersji budzi pierwsze 20 minut, w których moim zdaniem sędzia popełnił błędy. Pierwszy zdarzył mu się dyktując rzut karny, ale największym było ukaranie Piotra Rogali drugą żółtą kartką, która skutkowała czerwonym kartonikiem. Moim zdaniem to przewinienie nie kwalifikowało się na żółtą kartkę. Grając w przewadze ostrowiecki zespół zaczął dominować na boisku i zasłużenie zwyciężył. Nie wiadomo, jakby się mecz potoczył gdybyśmy do końca grali w komplecie. Gratuluję KSZO pucharowego triumfu - powiedział Paweł Czaja, trener rezerw Korony.

- Ciężko ocenić ten mecz, ponieważ przeciwko naszej drużynie zagrali młodzi zawodnicy z Kielc. Od 20 minuty mieliśmy niepodważalną przewagę, co dokumentowaliśmy strzelaniem kolejnych goli. Cieszymy się z triumfu - mówił Krystian Kanarski, szkoleniowiec KSZO 1929.