Puchar Polski rozpoczęty

Kamil MARKIEWICZ, /RS/
W weekend rozegrano spotkania pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski. Najwięcej bramek, aż dziewięć, padło w Czajkowie, gdzie miejscowa Zorza uległa Piastowi Osiek 1:8.

Rafis Kazimierza Wielka - Piaskowianka II Piaski 2:2 (0:1)
po dogrywce 3:3, w karnych 5:6.

Piaskowianka II: Trela - Woliński, Lechowicz, Grad (46. Karyś), Ligięza - Kuśmierek, Marcin Stępień, Michał Stępień, Tekiel - Sędek (60. Sygut), Blicharski.
- Spotkanie toczyło się z powodu upału w bardzo ciężkich warunkach. Mecz był wyrównany, dlatego to, kto awansuje do drugiej rundy, musiało zostać rozstrzygnięte w rzutach karnych - mówił Michał Stępień, piłkarz Piaskowianki II Piaski.

FC Skorpion Ostrowiec - Stal Kunów 1:7 (1:3)

Nalewaj 34 - Kowalski 5, Siudak 28, Jałocha 37, 52, 57, 80 Pastuszka 60.
Skorpion: Wojtachnia - Cieślak (60. Suchojad), Rugała, Jakubowski, Szymański - Czerwiński, Nalewaj, Kutera, Zybała - A. Curyło (80. M. Curyło), Iwoła.
Stal: Korpikiewicz - K. Haraźny, Witek, R. Haraźny (58. Pastuszka), Frańczak - Kaczor (46. Kasprzyk), Siudak, Kwapisz, Łapa - Jałocha, Kowalski.

GKS Kluczewsko - Olimp Serbinów 0:1 (0:0),

Porębski.
Olimp: Gąsiarz - Grabarczyk, M. Ślusarczyk, Milcarz, Bator - G. Kruk, H. Ślusarczyk, Rodak, P. Kruk (46. Kosowski) - Porębski, Olejarz.

Zorza Czajków - Piast Osiek 1:8 (0:1)

Ryński 15, 49, 60, 74, Bąk 52, 55, Dąchur 65, 80 dla Piasta.
Piast: Wolak - K. Kot, Gregorowicz, Kotlarz, Ryński - Gwóźdź, Dąchur, Maruszak (65. Loc), Bąk - Bień (55. Brożyna), P. Kot.
- Gospodarze próbowali się bronić. Nasza słaba skuteczność spowodowała, że do przerwy wygrywaliśmy tylko jedną bramką. Po przerwie gospodarze opadli z sił, a my zdobyliśmy aż siedem bramek - mówił Szymon Kozłowski, trener Piasta Osiek.

GKS Szydłów - GKS Iwaniska 1:2 (0:1)

Stępień 75 - Murzec 30, Podsiadło 57.
GKS: Masternak - Orkisz, Heba, Szal, Prokop - Skuza, Chruściel, Kusal, Konicki (75. Kijanka) - Podsiadło (88. Ceglarski), Murzec (90. Kargulewicz).

Start Słupia Jędrzejowska - Nidzica Dobiesławice 1:7 (0:5)