Puchar Polski w Triathlonie dla ratownika wodnego z włoszczowskiego basenu

Rafał Banaszek
Stanisław Skiba z Koniecpola, ratownik z włoszczowskiego basenu, wygrał Puchar Polski w Triathlonie. OSiR Włoszczowa
59-letni Stanisław Skiba z Koniecpola, ratownik z basenu Nemo zdobył pierwsze miejsce i Puchar Polski w Triathlonie w kategorii wiekowej 55-59 lat mężczyzn.

Puchar i statuetkę odebrał pod koniec minionego roku na Gali Polskiego Triathlonu w Warszawie. Na sukces pana Stanisława złożyły się bardzo dobre wyniki, jakie osiągnął w 2017 roku na zawodach triathlonowych na dystansie olimpijskim, czyli 1,5 kilometra w pływaniu, 40-kilometrowej jazdy na rowerze oraz 10-kilometrowego biegu, gdzie reprezentował Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

Na pierwszych zawodach zaliczanych do Pucharu Polski – Elemental Tri Series w Olsztynie Stanisław Skiba zajął 3 miejsce w swojej kategorii, następnie powtórzył ten wynik w Augustowie i Blachowni, żeby na koniec całego cyklu zdobyć 1 miejsce w Białymstoku w kategorii wiekowej 55-59 lat. Klasyfikację generalną zawodów Elemental Tri Series pan Stanisław zakończył ostatecznie na 1 miejscu i 9 w kategorii open, wśród 560 wszystkich zawodników.

Do Pucharu Polski zaliczane były także Mistrzostwa Polski, zorganizowane w miejscowości Susz na dystansie sprint, czyli o połowę krótszym od olimpijskiego. Tam ratownik włoszczowski wywalczył 4 miejsce w swojej kategorii. Na kolejnych Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim w Chodzieży Stanisław Skiba zdobył 3 miejsce.

Swoje starty w Pucharze Polski nasz ratownik zakończył ostatecznie na 8 miejscu w kategorii open wśród 562 zawodników oraz 1 miejscu w swojej kategorii wiekowej 55-59 lat. Puchar Polski odebrał pod koniec ubiegłego roku z rąk prezesa Polskiego Związku Triathlonu. To było uwieńczenie jego wszystkich ubiegłorocznych sukcesów w tej dyscyplinie.

- Pasja sportowa Stanisława Skiby jest nietuzinkowa i budzi moje uznanie. Cieszę się, że mam wśród swoich ratowników taką osobę, która pięknie promuje Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz gminę Włoszczowa – przyznaje Andrzej Kiedrzynek, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pan Stanisław jest ratownikiem na basenie Nemo od samego początku jego powstania, czyli od 8 lat. Warto nadmienić, że ratownik ten bierze też czynny udział w lokalnych biegach w gminie Włoszczowa, na przykład Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Klekocie, czy z okazji 11 listopada na Belinie.

QUIZ. Ruszają studniówki 2018. Oto najpiękniejsze dziewczyny studniówek z ubiegłego roku