Puchar Tymbarku. Siódemka wystąpi na Narodowym!

(pst)
Reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej numer 7 w Skarżysku-Kamiennej triumfowała w finale wojewódzkim Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Odbył on się w Nowinach.

Podopieczni Rafała Sokołowskiego triumfowali w kategorii wiekowej wiekowej U-10. W wielkim finale pokonali Akademię Piłkarską Końskie 3:2.

Indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika zgarnął skarżyszczanin Wiktor Pluta. Oprócz niego w naszym zespole występowali: Brajan Sykulski, Bartek Wiśnios, Tomasz Dekarczyk, Fabian Fuk, Piotr Siemieniec, Krystian Siemieniec, Maciej Arendt, Filip Szafraniec.

- Jestem zadowolony z postawy chłopców. Cóż więcej chcieć? Włożyli serce i wolę walki. Do wielkiego finału mamy jeszcze trochę czasu. Popracujemy nad formą, spokojnie potrenujemy i postaramy się powalczyć w Warszawie o pierwsze miejsce - podkreślał trener Sokołowski.

Drużyna Siódemki zagra - jako reprezentant województwa świętokrzyskiego - w finale ogólnopolskim 30 kwietnia-2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie! To będzie dla chłopców niesamowita przygoda.

W najmłodszej kategorii U-8 trzecie miejsce zajęła Piłkarska Akademia Skarżyska. Jakub Banyś z 14 bramkami na koncie został królem strzelców. Zespołem opiekował się Łukasz Białek.

Patronem medialnym turnieju było "Echo Dnia".