Punktowali wszyscy. Wysokie zwycięstwo koszykarzy UMKS Kielce z KS Piaseczno (zdjęcia)

/MAT/
W sobotnim spotkaniu najskuteczniejszy był Jakub Dryjański (z piłką).  Zdobył 19 punktów.
W sobotnim spotkaniu najskuteczniejszy był Jakub Dryjański (z piłką). Zdobył 19 punktów. fot. Sławomir Stachura
Dwunaste zwycięstwo koszykarzy UMKS Kielce w drugiej lidze. W sobotę kielczanie wygrali z PWiK Piaseczno 109:63.
UMKS Kielce - KS Piaseczno 109:63

Bardzo wysokie zwycięstwo odnieśli w sobotę koszykarze UMKS Kielce. W 16 kolejce grupy C II ligi nasza drużyna rozgromiła w hali przy ulicy Żytniej KS Piaseczno, 109:63. Kielczanie zrewanżowali się więc z nawiązką za wysoką porażkę z pierwszej rundy.

UMKS Kielce - KS Piaseczno (23:22, 32:12, 25:14, 29:15)

UMKS: Bacik 7 (6 asyst, 7 zbiórek), Fąfara 5 (1x3, 7 zbiórek, 4 asysty), Osiakowski 11 (1x3), Miernik 12 (5 zbiórek), Dryjański 19 (7 zbiórek) - Makuch 14, Lewandowski 15 (3x3), Busz 14 (3x3, 9 zbiórek), Machowski 6, Walczyk 6.

W sobotnim spotkaniu wyrównana była tylko pierwsza kwarta. Po pięciu minutach goście prowadzili nawet 14:8, ale od tego momentu dominować zaczęli kielczanie.

Gospodarze byli wyjątkowo skuteczni. W rzutach za dwa punkty mięli aż 68 procentową skuteczność, wygrali też wyraźnie walkę na tablicach i grali niezwykle zespołowo (28 asysty). Wszystko to, a także słaba gra gości sprawiła, że po trzech kwartach UMKS wygrywał już 80:48.

Kielczanie barierę stu punktów przekroczyli już na cztery minuty przed końcem spotkania, a na parkiecie zameldowali się i punktowali wszyscy gracze kieleckiego zespołu. Po tym zwycięstwie UMKS pozostaje na trzeciej pozycji w tabeli grupy C II ligi.

W innych meczach: Pułaski Warka - Alstom Kraków 63:76, Sokół Ostrów Mazowiecka - Tur Bielsk Podlaski 57:70, SKK Siedlce - Rosa II Radom 74:65, Księżak Łowicz - MKS Skierniewice 72:75.