Punkty z outsiderem. Naprzód Jędrzejów - Górnik Wieliczka 3:1

KAR
Naprzód pokonał we wczorajszym spotkaniu rozgrywanym w Jędrzejowie, ostatni zespół w ligowej tabeli Górnika Wieliczka 3:1.

Robert Stachurski, trener Naprzodu Jędrzejów:

- Mieliśmy zdecydowaną przewagę od początku spotkania. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych okazji na zdobycie bramek, z których wykorzystaliśmy dwie. W końcówce pierwszej połowy straciliśmy gola, po którym zrobiło się nerwowo. W drugiej połowie zaczęliśmy ponownie grać swoje.

Od początku spotkania jędrzejowska drużyna zaczęła grać ofensywnie. Już w 2 minucie bramkę dla Naprzodu mógł zdobyć Paweł Bębenek, ale po jego strzale bramkarz Górnika wybił piłkę. Dobiegł do niej Tomasz Iwański, po którego uderzeniu futbolówka minęła bramkę zespołu z Wieliczki. W 10 minucie na bramkę gości uderzał Grzegorz Starościak, golkiper wybił piłkę na dziesiąty metr, którą przejął Łukasz Piwowarczyk, którego uderzenie obronił Michał Wolski. Trzy minuty później jędrzejowianie objęli prowadzenie. Bębenek dośrodkowywał piłkę w pole karne do Piwowarczyka, którego pokonał bramkarz gości. Naprzód nie zwalniał tempa, co pozwoliło mu na zdobycie drugiej bramki. W 35 minucie z dwunastu metrów uderzał Iwański, golkiper wybił piłkę przed siebie, przejął ją Starościak, który strzałem z sześciu pokonał Wolskiego. Niestety w 45 minucie po strzale Marcina Zawartki Naprzód stracił bramkę.

Od początku drugiej połowy Górnik rzucił się do odrabiania strat, przez co w grę drużyny z Jędrzejowa wdarła się nerwowość. Szybko jednak zespół powrócił do tego, co prezentował w pierwszej połowie. W 70 minucie w polu karnym Górnika został faulowany Iwański. Sędzia wskazał "jedenastkę", którą wykorzystał sam poszkodowany, podnosząc wynik spotkania na 3:1. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania.
Naprzód Jędrzejów - Górnik Wieliczka 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Łukasz Piwowarczyk 13 min., 2:0 Grzegorz Starościak 35, 2:1 Marcin Zawartka 45, 3:1 Tomasz Iwański 70 z karnego.

Naprzód: P. Rybiński 6 - T. Milcarz 7 Ż, Osiński 7, Nahle 5 Ż, Puchrowicz 6 - Bębenek 6, Matan 6, Piwowarczyk 8, Doroszko 7 - Iwański 7 Ż, Starościak 7.

Górnik: Wolski - Sikora, Zawartka, Zajda Ż, Domoń - Łyduch, Jamka, Górecki, Nędza - Skiba, Ptak.

Zmiany: Naprzód: 60' Pach 4 za Bębenka, 76' Jopek 1 za Piwowarczyka, 87' Grund nie klas. za Iwańskiego.
Górnik: 46' Kornio Ż za Nędzę, 46' Czapla za Wolskiego, 75' Winiarski za Domonia, 79' Krzeszowiak za Jamkę.
Sędziował: Maciej Mądzik z Kielc.