PWiK Piaseczno - UMKS Kielce 83:88

Redakcja
W pierwszym meczu finału play-off drugiej ligi koszykarzy UMKS Kielce pokonał na wyjeździe PWiK Piaseczno 88:83. Kielczanie w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą więc 1:0. W niedzielę o godzinie 20 w Piasecznie kolejne spotkanie obu drużyn.

PWiK Piaseczno - UMKS Kielce 83:88 83:88 (21:23, 19:22, 24:20, 19:23).

UMKS: UMKS: Wyka 28 (3x3), Wróbel 17, Busz 14 (1x3), Fąfara 12 (2x3), Bacik 8, Makuch 7 , Kij 2, Lewandowski.

Kielczanie prowadzili od początku spotkania. W drugiej połowie ich przewaga wynosiła nawet 13 punktów. Zespół Rafała Gila przez całe spotkanie skrupulatnie wypełniał założenia taktyczne i twardo bronił. Znów ze świetnej strony w ataku pokazał się wypożyczony z Siarki Jezioro Tarnobrzeg Dariusz Wyka, który zdobył 28 punktów i miał kilka efektownych bloków. Po jego rzucie w 38 minucie gry było już 45:32 dla UMKS.

Kieleckim koszykarzom pomogła też prawie 40 osobowa grupa kibiców z Kielc, która swoim żywiołowym dopingiem całkowicie zdominowała trybuny. - Cieszymy się, zrobiliśmy bardzo duży krok w kierunku pierwszej ligi, ale to dopiero pierwszy krok. W niedzielę chcemy zrobić kolejny - mówił po meczu RafaŁ Gil, trener UMKS Kielce.

Do pierwszej ligi awansuje zespół, który jako pierwszy trzy razy pokona swojego przeciwnika. Po dwóch spotkaniach w Piasecznie (drugie w niedzielę o godzinie 20), kolejne dwa pojedynki rozegrane zostaną w Kielcach, w hali przy ulicy Żytniej (12 i 13 maja).

Ewentualne piąte spotkanie rozegrane zostanie w środę, 16 maja ponownie w Piasecznie. Przegrany w finale będzie miał jeszcze szansę na awans do pierwszej ligi w dodatkowych barażach, które rozegrane zostaną w dniach 25-27 maja.