PWiK Piaseczno - UMKS Kielce 95:88. Kontuzjowany Łukasz Fąfara najlepszy na boisku

/MAT/
Koszykarze UMKS Kielce (z piłką Artur Busz) doznali czwartej porażki w rozgrywkach II ligi. Sławomir Stachura
Mecz na szczycie II ligi nie dla koszykarzy UMKS Kielce. Kielczanie przegrali w Piasecznie z PWiK mimo znakomitej postawy grającego z kontuzją Łukasza Fąfary.

PWiK Piaseczno - UMKS Kielce 95:88 (30:15, 20:18, 19:31, 26:24)
UMKS:
Fąfara 23 (2x3), Kij 17(1x3), Busz 13 (3x3), Dziura 12 (2x3), Wróbel 10, Bacik 5, Miernik 4, Lewandowski 2, Makuch 2, Kołacz.

Kielczanie przegrali w Piasecznie, bo zbyt często grzeszyli w obronie i pierwszy raz od dłuższego czasu tak wyraźnie przegrali walkę na tablicach. - W pierwszej połowie przegrywaliśmy akcje jeden na jeden i mieliśmy problemy z powrotem do obrony. W drugiej połowie poprawiliśmy te elementy, ale wciąż przegrywaliśmy zbiórki, a dodatkowo zmarnowaliśmy kilka stuprocentowych kontrataków - mówi szkoleniowiec UMKS, Rafał Gil.

Jego zespół już do przerwy stracił 50 punktów, ale w drugich dwudziestu minutach pokazał, że można powalczyć z liderem i to na jego parkiecie. Na początku czwartej kwarty kielczanie dwukrotnie doszli rywala na trzy punkty, ale zaraz potem zmarnowali trzy kontrataki z rzędu. A gospodarze z takich prezentów nie zamierzali nie skorzystać. Gościom nie pomogła nawet znakomita postawa grającego z kontuzją Łukasza Fąfary, który zdobył 23 punkty, miał 11 zbiórek i 5 przechwytów. - W drugiej połowie pokazaliśmy, że możemy walczyć z liderem jak równy z równym i to na jego terenie. Graliśmy z tym, rywalem pierwszy raz w historii, ale już wiemy, na co go stać. Jesteśmy teraz bogatsi w doświadczenie, które mam nadzieję zaprocentuje w najważniejszych meczach sezonu - dodaje Rafał Gil.

W innych meczach: AZS Politechnika Rzeszów - MKS Limanowa 75:69, Tur Bielsk Podlaski - Unia Tarnów 100:79, NOVUM Lublin - STACO Niepołomice 79:73, Wisła Kraków - Pułaski Warka 69:76, Rosa II Radom - Siemaszka Piekary 66:67.

1. Piaseczno 10 19 930:729
2. Kielce 10 18 922:835
3. Rzeszów 10 17 745:687
4. Limbach 10 17 744:717
5. Siemaszka 11 17 830:836
6. Unia 10 16 805:776
7. Tur 10 15 813:800
8. Wisła 10 15 602:605