Raczkowski i Kijanka mistrzami Polski w wyścigach samochodowych

Sławomir STACHURA [email protected]
(Od lewej) Kamil Raczkowski i Michał Kijanka na podium.
(Od lewej) Kamil Raczkowski i Michał Kijanka na podium. Fot. archiwum prywatne.
W minioną sobotę na Czeskim torze Brno odbyła się ostatnia runda mistrzostw Polski w wyścigach samochodowych. W prestiżowych pucharach cee’d Lotos Cup i Picanto Lotos Cup tytuły mistrzów Polski zdobyli kieleccy kierowcy z grupy rajdowo wyścigowej Scyzzor - Kamil Raczkowski i Michał Kijanka.

Michał Kijanka został mistrzem Polski 2009 KIA Picanto Lotos Cup, a Kamil Raczkowski startujący mocniejszym Cee'em osiągnął tytuł mistrzowski, w pucharze Kia Cee'd Lotos Cup. 25-letni Kijanka po raz pieewszy wywalczył mistrzostwo kraju, natomiast o trzy lata młodszy Kamil dwa lata temu zdobył mistrzostwo Polski, a rok temu uplasował się na drugim miejscu.

SAMOCHODY W NAGRODĘ

Kamil wygrywając sezon 2009 Cee'd Lotos Cup odebrał kluczyki do nowego Kia Cee'd, a Michał zwyciężając w Picanto Lotos Cup 2009 wygrał nowe Kia Picanto.

Ze względu na panujące na torem warunki - deszcz i śnieg wyścigi okazały się bardzo trudne i wymagające. W Picanto wystartowali zawodnicy automobilklubu kieleckiego Michał Kijanka, Jakub Chmiel oraz Piotr Kundera, a Cee’d Kamil Raczkowski.

BYLI LIDERAMI

Zarówno Michał Kijanka jak i Kamil Raczkowski przed wyścigiem byli liderami klasyfikacji generalnej i jak sami zapowiadali przyjechali do Brna po tytuły mistrzowskie. I cel osiągnęli. Pierwszy wyścig Kijanka wygrał, a w drugim był czwarty, natomiast Raczkowski w pierwszym wyścigu w Brnie był drugi, a w kolejnym zwyciężył przypieczętowując tytuł.

Michał Kijanka z 12 rozegranych w tym sezonie wyścigów Michał wygrał aż 5-cio krotnie i 3 razy był drugi co pozwoliło mu zakończyć sezon z 24 punktami przewagi nad drugim Maciejem Kopańskim.
Kamil Raczkowski z 12 wyścigów zwyciężał w sześciu i tylko w jednym wyścigu nie udało mu się znaleźć na podium. Drugi sklasyfikowany został Andrzej Gasenko.