Radni proponują nową wersję strony internetowej Urzędu...

  Radni proponują nową wersję strony internetowej Urzędu Miasta Kielce. Według nich stara jest przestarzała (WIDEO)

  Agata Kowalczyk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przemysław Durlej, informatyk przedsatwił propozycje nowej strony internetowej Urzędu Miasta, będzie też wersja dla osób słabowidzących.

  Przemysław Durlej, informatyk przedsatwił propozycje nowej strony internetowej Urzędu Miasta, będzie też wersja dla osób słabowidzących. ©Krzysztof Krogulec

  Kieleccy radni uważają, że strona Urzędu Miasta jest przestarzała, niefunkcjonalna i zawiera zbyt wiele informacji, co utrudnia korzystanie z niej. Radni wspólnie z informatykiem przygotowali propozycję nowej jej wersji.
  Przemysław Durlej, informatyk przedsatwił propozycje nowej strony internetowej Urzędu Miasta, będzie też wersja dla osób słabowidzących.

  Przemysław Durlej, informatyk przedsatwił propozycje nowej strony internetowej Urzędu Miasta, będzie też wersja dla osób słabowidzących. ©Krzysztof Krogulec  Pomysłodawcą zmiany ratuszowej strony był radny Maciej Bursztein z Projektu Świętokrzyskie- Bezpartyjny i Niezależny i przyłączyło się do niego jeszcze 9 radnych, również przewodniczący Rady Miasta, Kamil Suchański z tego samego ugrupowania. We wtorek na konferencji prasowej pokazali jak strona mogłaby wyglądać w nowej wersji.

  Nowa wersję strony przygotował informatyk, Przemysław Durlej. – Obecna strona dawno przestała pełnić swoją rolę. Jej wygląd działa odstraszająco- mówił. – Użytkownikowi trudno znaleźć interesujące go treści. Na głównej stronie jest mało przydatnych informacji. Na początku poszukiwań wyskakuje informacja, na przykład o zezwoleniach na sprzedaż alkoholu. Brakuje też wersji na smartfony a aż 47 procent odsłon pochodzi z tych urządzeń. Trudno byłoby poprawić stronę, która powstała w 2005 roku, najlepiej zrobić ją od początku - przyznał.

  Dodał, że priorytetem w projektowaniu tej strony nie powinien być jej wygląd, ale funkcjonalność. – Powinna być prosta, czytelna, aby dawała możliwość szybkiego załatwienia sprawy – mówił. - Podzieliłem ją na cztery działy: mieszkańca, biznesu, turysty oraz władze Kielc. W strefie mieszkańca powinno się załatwić elektronicznie wszystkie spawy. Tutaj potrzebne są informacje o komunikacji miejskiej, czy parkingach w mieście. Potrzebne jest też miejsce na wpisy od kielczan na przykład, gdzie są dzikie wysypiska, czy są palone śmieci i wiele innych informacji, na podstawie, których urzędnicy mogą podejmować działania. Na pewno przydatna będzie zakładka o wydarzeniach w Kielcach a także o tym, co zmienia się w mieście, czyli o prowadzonych inwestycjach.

  W dziale „biznes” jest miejsce na informacje jak założyć firmę czy o terenach inwestycyjnych.

  Radny Burstein dodał, że to tylko propozycja strony. – Chcemy pokazać jak stronę można zmienić, ale chętnie przekażemy prawa do niej za darmo, jeśli prezydent będzie zainteresowany – mówił radny Burstein.

  Na wprowadzenie nowej strony potrzeba co najmniej 40 tysięcy złotych. Koszy są związane z przeniesieniem do niej informacji. – To zależy czy można je skopiować czy wprowadzać od początku – dodał.

  - Wydawałoby się, że po wczorajszej konferencji prasowej prezydenta Wenty o złej sytuacji finansowej miasta taki wydatek, jak nowa strona jest zbyteczny. Uważamy jednak, że mieszkańcy powinni jak najwięcej móc załatwić przez internet. Dobra strona buduje też lepszy wizerunek miasta – powiedział radny Bursztein.

  Przewodniczący Rady Miasta, Kamil Suchański, zapowiedział, że ma nadzieję, iż nowa strona zostanie wprowadzona w tym roku.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.echodnia.eu

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce