Radny Maciej Bursztein: Dzbanki z filtrami Dafi dla seniorów, przyłbice ochronne dla personelu medycznego i finansowa pomoc dla szpitali

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Dzbanki z filtrami Dafi dla seniorów, przyłbice ochronne dla personelu medycznego oraz finansowa pomoc dla szpitali. Radny Rady Miasta Kielce i członek zarządu kieleckiej firmy Formaster Group ruszył z wielką akcję pomocy w związku z epidemią koronwirusa.

„W tych trudnych chwilach ja i moja firma nie możemy stać z boku. Dlatego ruszamy z trzema sprawami” - ogłosił w piątek w mediach społecznościowych Maciej Bursztein, radny Rady Miasta Kielce oraz członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, właściciela marki Dafi.

Jak napisał, firma Formaster Group przekaże seniorom z Kielc kilkaset dzbanków z kompletem filtrów Dafi. - Do domów przywiozą je nasi pracownicy wyposażeni w profesjonalne środki ochrony osobistej, które zabezpieczają przed zainfekowaniem koronawirusem, czyli czepki, przyłbice oraz maski.

Dodał, że aby otrzymać dzbanek, wystarczy zadzwonić na numer 600 456 608 lub 602 498 528. Jak zaznaczył, akcja jest dedykowana osobom z Kielc po 65. roku życia.

W niedzielę Maciej Bursztein poinformował, iż przeznaczony na tę inicjatywę zapas dzbanków rozszedł się w mgnieniu oka. - Zainteresowanie produktami ze strony seniorów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wkrótce podejmiemy decyzję odnośnie zakresu kontynuacji działań wspierających najstarszych kielczan – podkreśla Maciej Bursztein.

Równolegle w fabrykach Formaster Group ruszyła produkcja przyłbic ochronnych dla personelu medycznego. - Według naszych obliczeń zapewnimy taki sprzęt każdemu lekarzowi, ratownikowi i pielęgniarce w województwie świętokrzyskim, któremu będzie ona potrzebna. Wyprodukujemy tyle, ile będzie trzeba. Nawet kilka tysięcy. Nie będzie w naszym regionie ani jednego medyka pracującego bez przyłbicy – deklaruje Maciej Bursztein.

Ponadto Formaster Group przekaże 20 procent zysku ze sprzedaży produktów na stronie internetowej https://sklep.dafi.pl/ na pomoc dla szpitali.

- To, z czym dziś mierzymy się my, Polacy, jest sprawdzianem z naszej solidarności jako społeczeństwa, ale także testem dla wszystkich firm, które mówią o społecznej odpowiedzialności biznesu. Ja, Maciej Bursztein, oraz moja firma chcemy zdać ten egzamin najlepiej jak potrafimy - mam nadzieję, że na piątkę. Przetrwamy ten niespotykany kryzys pod warunkiem, że jeden drugiemu bezinteresownie poda rękę, że będziemy się wspierać – mówi Maciej Bursztein.

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Dodaj ogłoszenie