Radny Rady Miasta Kielce Kamil Suchański lata nad Kielcami. Polityk i przedsiębiorca robi licencję pilota samolotowego PPL(A)

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Jak nie na dachu świata, to w przestworzach. Radny Rady Miasta Kielce Kamil Suchański lata nad Kielcami. Polityk i przedsiębiorca spełnia swoje marzenie i robi licencję pilota samolotowego PPL(A).

Kamil Suchański jako przedsiębiorca (jest między innymi właścicielem spółki Ekobox działającej w branży elektroenergetyki) na co dzień twardo stąpa po ziemi. Czasem lubi jednak oderwać się od rzeczywistości. W maju 2018 roku wspiął się na dach świata, czyli Mount Everest - najwyższy szczyt Ziemi o wysokości 8848 metrów nad poziomem morza.

W swojej kolekcji ma obecnie osiem z dziewięciu szczytów wchodzących w skład tak zwanej Korony Ziemi: Mont Blanc i Elbrus, Puncak Jaya, Góra Kościuszki, Aconcagua, Kilimandżaro (był tam dwukrotnie), Mount Vinson i Mount Everest. Do zdobycia pozostaje mu już tylko Denali na Alasce w Ameryce Północnej.

W oczekiwaniu na zgodę rodziny na podjęcie wyprawy do USA Kamil Suchański realizuje swoją kolejną pasję - także związaną z dużymi wysokościami. Właśnie jest w trakcie szkolenia praktycznego na licencję pilota samolotowego PPL(A). Kurs odbywa się na lotnisku w Masłowie.

O swoim nowym hobby Kamil Suchański poinformował na Facebooku. "Serdeczne pozdrowienia. Z góry Kielce i okolice są piękne. Za mną zdane już dziewięć egzaminów teoretycznych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, ale przede mną jeszcze kilkadziesiąt godzin latania nad Kielcami i regionem. Mój kalendarz powoduje, że trochę to potrwa. PS. Uważajcie na siebie" - napisał Kamil Suchański.

Kamil Suchański w latach 2018-2021 był przewodniczącym Rady Miasta Kielce. Obecnie szef klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni.

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo

Dodaj ogłoszenie