Rafał Dobrowolski mistrzem Polski w łukach klasycznych, mamy trzy medale

/PK/
Rafał Dobrowolski
Trzy medale zdobyli świętokrzyscy łucznicy na halowych mistrzostwach Polski seniorów, które w niedzielę zakończyły się w Zamościu.

Mistrzem Polski w łukach klasycznych został Rafał Dobrowolski ze Stelli Kielce, a brązowe medale wywalczyli Piotr Nowak z Karimy Prząsław i męska drużyna Stelli.

W eliminacjach Dobrowolski zajął trzecie miejsce, a w finałach był prawdziwym pogromcą …innych naszych łuczników. W 1/16 pokonał klubowego kolegę, Macieja Fałdzińskiego, w ćwierćfinale innego łucznika Stelli Sebastiana Pędzika, a w półfinale Piotra Nowaka z Karimy Prząsław. W finale dwukrotny olimpijczyk nie dał szans Kacprowi Bizonowi z Łucznika Żywiec, wygrywając 6:0. Nowakowi przypadł brązowy medal.

Drugi "brąz" wywalczyła drużyna Stelli w składzie, Dobrowolski, Michał Detka, Pędzik. W półfinale kielczanie przegrali z późniejszymi mistrzami Polski, ekipą Marymontu Warszawa 3:5.

Wyniki, eliminacje, seniorzy: 2. Piotr Nowak (Karima Prząsław) 583 pkt., 3. Rafał Dobrowolski 580, 8. Michał Detka 574 (obaj Stella Kielce), 10. Rafał Wójcik (UKS Włoszczowice) 573, 27. Sebastian Pędzik 557, 30. Maciej Fałdziński (Stella) 554, 56. Damian Mędrek (Karima) 514; finały: 1. Dobrowolski, 3. Nowak, 8. Pędzik, 14. Detka, 25. Wójcik, 28. Fałdziński.