Rafał Dobrowolski pięknym stylu zdobył "złoto"

Dorota KUŁAGA [email protected]
Rafał Dobrowolski w pięknym stylu zdobył złoty medal indywidualnie na Halowych Mistrzostwach Polski w łucznictwie. Łukasz Zarzycki
Mieszkający w Szewcach Rafał Dobrowolski świetnie wypadł na mistrzostwach Polski. W tym roku chciałby też zaistnieć na arenie międzynarodowej

Rafał Dobrowolski

Urodził się 27 grudnia 1983 roku w Kielcach, mieszka w Szewcach. Ma żonę Annę Łęcką-Dobrowolską, która również odnosiła sukcesy w łucznictwie, i syna Kacpra. Łucznik Stelli Kielce. Wielokrotny mistrz Polski, olimpijczyk z Pekinu i Londynu, halowy wicemistrz świata, brązowy medalista mistrzostw Europy. Hobby - czytanie książek, snowboard.

Kolejny sukces odniósł Rafał Dobrowolski, łucznik mieszkający w Szewcach, na terenie gminy Sitkówka - Nowiny. W pięknym stylu wywalczył złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w łucznictwie, które w ostatni weekend odbyły się w Zamościu.

Dwukrotny olimpijczyk w łucznictwie został mistrzem Polski w łukach klasycznych. W finale pewnie 6:0 pokonał Kacpra Bizona z Łucznika Żywiec. Ponadto z kolegami ze Stelli Kielce wywalczył brązowy medal w drużynie. Razem z nim strzelali Michał Detka i Sebastian Pędzik.

BYŁ ŚWIETNIE PRZYGOTOWANY

- Byłem bardzo spokojny o ten start. Wiedziałem, że jestem do niego świetnie przygotowany - mówił nam Rafał Dobrowolski. - Potwierdziło się to w trakcie zawodów. Koledzy z drużyny zażartowali nawet, że w tym dniu można byłoby rywalizować ze mną tylko strzelając z wiatrówki - dodał utytułowany łucznik Stelli Kielce. Przyznał też, że bardzo się cieszy z medali, które wywalczył w Zamościu, ale chętnie oddałbym obydwa "krążki" za "złoto" w drużynie. Może następnym razem z kolegami z klubu uda mu się sięgnąć po mistrzowski tytuł.

AMBITNE PLANY NA TEN SEZON

Zawodnik mieszkający na terenie gminy Sitkówka - Nowiny chce dobrze wejść w sezon na otwartych torach, a później z dobrej strony pokazać się na zawodach na arenie międzynarodowej. - Najbliższy start czeka mnie w dniach 21-23 marca w Prudniku. Będzie to pierwsza runda Grand Prix Kadry Narodowej. Będą to kwalifikacje do startów międzynarodowych. A na późniejszych zawodach Pucharu Świata będziemy się mogli zakwalifikować na Mistrzostwa Europy, które w dniach 18 - 25 lipca będą rozgrywane w Armenii. Plany na ten sezon są ambitne, mam nadzieję, że uda się je zrealizować - powiedział Rafał Dobrowolski, mistrz Polski w łucznictwie.