Rafał Dobrowolski z Karimy Prząsław zajął 9 miejsce w Plebiscycie Sportowym - Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Zobacz wideo

Dorota Kułaga
od 7 lat
Za nami 72 Plebiscyt Sportowy - Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. W gronie najlepszych sportowców w województwie świętokrzyskim znalazł się Rafał Dobrowolski, łucznik Karimy Prząsław, który wywalczył tytuł drużynowego mistrza świata w kategorii łuków bloczkowych. Reprezentacja Polski pokonała w finale Duńczyków.

Rafał Dobrowolski z Karimy Prząsław w gronie najlepszych sportowców na gali Plebiscytu Sportowego

Utytułowany łucznik Karimy Prząsław w kategorii Sportowiec Roku zajął 9 miejsce. Rafał Dobrowolski na naszą galę wrócił po 6 latach nieobecności. - Jest to dla mnie zaskoczenie, bo gdy ostatnim razem wręczałem nagrody, to myślałem, że to już koniec, emerytura i można siedzieć przy stoliku i obserwować innych. Zmieniło się trochę i teraz jest miła niespodzianka. Złoty medal Mistrzostw Świata to chyba mój największy sukces w sportowej karierze. Bardzo smakuje ten sukces po kilku latach. Zmienił się również wystrój na gali, są inne statuetki, ale wciąż jest bardzo dobra atmosfera i niesamowici sportowcy - powiedział Dobrowolski.

Łucznik Karimy Prząsław chciałby w kolejnym plebiscycie znaleźć się w gronie najlepszych sportowców wraz ze swoją żoną Anną - również utytułowaną łuczniczką.

- Myślę, że nie mamy szans niestety zwyciężyć w tym plebiscycie. Są bardziej popularne, niesamowite dyscypliny sportowe, które "rozdają karty" i nie mam z tym żadnego problemu. Byłoby miło, gdybyśmy razem z żoną pojawili się na tym plebiscycie w pierwszej 10 - zakończył Rafał Dobrowolski.

Rafał Dobrowolski urodził się 27 grudnia 1983 roku i w zespole z powiatu jędrzejowskiego jest od 2022 roku. Swoją karierę rozpoczynał od strzelania z łuków klasycznych w Stelli Kielce. W barwach kieleckiego klubu 40-letni łucznik uczestniczył na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie oraz Londynie. Prywatnie, Dobrowolski od 13 lat pracuje zawodowo w firmie "Sefako" w Sędziszowie, której wiele zawdzięcza. Zawodnik Karimy trenuje łucznictwo od 1995 roku. W 2023 roku zdobył z reprezentacją Polski drużynowe mistrzostwo Świata na zawodach w Berlinie. W finale mistrzostw w stolicy Niemiec „biało – czerwoni” pokonali Duńczyków. Oprócz złotego medalu na Mistrzostwach Świata, 40-latek może się pochwalić brązowym medalem indywidualnie, oraz srebrnym drużynowo na Halowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu, a także srebrnym medalem indywidualnie i drużynowo na Mistrzostwach Polski na torach otwartych w Goleszowie.