Rafał Wójcik w kadrze olimpijskiej!

Redakcja
Łucznik w Włoszczowic jest w grupie przygotowań do igrzysk 2016 - 2020

Polski Związek Łuczniczy na wniosek Działu Szkolenia powołał zawodniczki i zawodników do szkolenia w grupie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich 2016 - 2020. Wśród powołanych znalazł się Rafał Wójcik, zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Włoszczowice!

To duże wyróżnienie dla Rafała Wójcika i jego trenera - Grzegorza Woźniczko. - Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. O powołaniu Rafała Wójcika zdecydował bardzo dobry sezon. Nasz łucznik wywalczył brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski, trzy razy wygrał zawody Pucharu Polski, zajął też dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Europy. Odnosił też zwycięstwa w zawodach międzynarodowych. Potwierdził, że ma spore możliwości i polskie łucznictwo może mieć z niego dużą pociechę - z zadowoleniem mówił trener Grzegorz Woźniczko, który doprowadził Rafała Wojcika do wspomnianych sukcesów.

Jeśli chodzi o powołanie do kadry szkolenia olimpijskiego, można je uzyskać na dany rok. O jego przedłużeniu na kolejne lata decydować będą kryteria wynikowe przyjęte przez Polski Związek Łuczniczy - pod uwagę będą brane zawodnika osiągane przez zawodnika w danym roku.