Rastko Stojković uratował punkt dla swojej drużyny. 8 bramek i czerwona kartka

/PK/
novosti.rs
Rastko Stojković, były piłkarz ręczny Vive Targi Kielce, był bohaterem meczu ligi serbskiej ekstraklasy, w którym wicelider, Spartak Vojput zremisował z Crveną Zvezdą Belgrad 24:24. Stojković zdobył w końcówce dwie bramki, które zadecydowały o zdobyciu przez gości jednego punktu i nie dopuścił do ostatniej akcji rywali.

To był drugi mecz Stojkovicia w barwach Crvenej Zvezdy, w pierwszym zdobył cztery gole. Pojedynek w Vojpucie był bardzo zacięty, gospodarze prowadzili niemal przez cały mecz (do przerwy 13:11), ale ani raz ich przewaga nie przekroczyła dwóch bramek. Duża w tym zasługa Stojkovicia, który był najlepszym strzelcem "czerwono-białych" w tym meczu, zdobył 8 bramek (3 z karnych). Rastko zadecydował o tym, że Crvena Zvezda zremisowała, bo w 57 minucie gospodarze prowadzili 24:22. Minutę przed końcem Stojković trafił z karnego, a po nieskutecznej akacji Spartaka pobiegł do kontrataku i 10 sekund przed końcem zdobył wyrównującą bramkę. Jakby tego było mało, to jeszcze w ostatnich sekundach "skasował" akcję rywali, za co zobaczył czerwoną kartkę, ale nie dopuścił do groźnej sytuacji pod bramką swojego zespołu.

Crvena Zvezda z sześcioma punktami zajmuje trzecie miejsce w tabeli serbskiej ekstraklasy.