Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Recepta bez wizyty? To niezgodne z przepisami. Kielczance kończą się leki i prawdopodobnie znajdzie się w sytuacji bez wyjścia

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
pixabay
Recepta tylko podczas wizyty u specjalisty – z taką informacją zderzyła się jedna z naszych czytelniczek. Kobieta od długiego czasu jest pacjentką Poradni Endokrynologiczno-Ginekologicznej przy ulicy Prostej w Kielcach. Od lat bierze jedne i te same leki, jednak tym razem, aby wypisać receptę na kolejne opakowania musi poczekać na wizytę, która wypada dopiero za kilka miesięcy.

- Kończą mi się leki i chciałam tylko poprosić o receptę. Niestety, mimo że cały czas biorę te same medykamenty, poinformowano mnie, że muszę się zgłosić na wizytę do lekarza – opowiada kobieta. - Tylko, że mam ją umówioną dopiero za kilka miesięcy, ale leki kończą się teraz. Mam więc dwa wyjścia – albo zostanę bez leków, albo muszę zdecydować się na wizytę prywatną i zapłacić ponad 100 złotych za przepisanie recepty – skarży się czytelniczka.

Doktor Marek Wojner, kierownik Poradni Endokrynologiczno-Ginekologicznej informuje, że aby pielęgniarka mogła wypisać receptę, musi skończyć specjalny kurs. W innym przypadku jest to niemożliwe. - Na razie tych kursów nie ma, dlatego to lekarz podczas wizyty wypisuje recepty dla pacjentki. W takim przypadku należy się zarejestrować w Poradni i zgłosić się w ustalonym terminie – mówi i dodaje, że jeśli pacjentki zgłaszałyby się po receptę bez rejestracji, trudno byłoby to opanować. - Pacjentek, które potrzebują tylko recepty, jest mnóstwo. Każdego dnia pojawiałyby się Panie nieumówione na wizytę, co rozregulowałoby pracę całej Poradni – podkreśla.

Potwierdza to Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - Zgodnie z przepisami w poradniach specjalistycznych receptę wypisuje lekarz podczas umówionej wizyty. Nawet jeśli pacjenta przyjmuje dany lek od dłuższego czasu, to lekarz powinien go zbadać i dopiero wypisać receptę – zaznacza.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Największe zagrożenia dla zdrowia w 2019



Bohaterska akcja 11 – latka. Uratował babcię

Możesz żyć nawet 120 lat - tylko nie rób tych rzeczy!



Ile kosztuje zdrowie w Polsce?



Jak widzą świat osoby z wadą wzroku?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – FOMO, groźne uzależnienie Polaków

Źródło: vivi24

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie