Regionalny Puchar Polski. Ciekawy mecz i porażka Neptuna Końskie z ŁKS Probudex Łagów 3:4 [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga, Jaromir Kruk
Neptun Końskie przegrał z ŁKS Probudex Łagów 3:4.
Neptun Końskie przegrał z ŁKS Probudex Łagów 3:4. Fot. Dariusz Sapieja
W meczu 1/8 Regionalnego Pucharu Polski Neptun Końskie przegrał z trzecioligowym ŁKS Probudex Łagów 3:4 (2:1).

Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Adam Sierszyński 15, Krzysztof Pach 26, Patryk Kwiecień 60 – Mikołaj Szymański 44, samobójcza Marcin Binkowski 52, Amarildo 75 z karnego, Patryk Wilk 85.

Mecz na wysokim poziomie, który mógł się podobać. W pierwszej połowie Neptun miał nieznaczną przewagę i już w 3 minucie mogło być 1:0, Krzysztof Pach próbował pokonać bramkarza gości Banacha, który końcami palców sparował piłkę przed siebie, ale Adam Sierszyński dobijając z siedmiu metrów przestrzelił nad poprzeczką. W 17 minucie Sierszyński zrehabilitował się i ruszył prawą stroną boiska pokonując bramkarza z Łagowa strzałem w długi róg. W 21 minucie po składnej akcji całego zespołu na 2:0 podwyższył Krzysztof Pach. Piłkarze Neptuna cały czas atakowali, ale bezskutecznie. W 44 minucie po błędzie bramkarza Neptuna Końskie kontaktowego gola zdobył Mikołaj Szymański.

Jak relacjonował nam Dariusz Sapieja z Neptuna, w przerwie meczu trener Ireneusz Pietrzykowski dokonał czterech zmian, natomiast trener Waldemar Szpiega dwóch i gra się wyrównała. W 50 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłka odbija się od nóg Marcina Bińkowskiego i było 2:2. W 60 minucie Patryk Kwiecień, który wszedł na boisko w 46 minucie podwyższył na 3:2. W 75 minucie sam na sam z bramkarzem Neptuna wyszedł Amarildo i interwencję bramkarza Neptuna Marczewskiego sędzia uznał za nieprawidłową i pokazał na 11 metr boiska. Egzekutorem był sam poszkodowany i było już 3:3. W 85 minucie goście z prawej strony wrzucili piłkę w pole karne Neptuna i celnym strzałem głową popisał się kapitan ŁKS - Łagów Patryk Wilk i było 3:4.
W Neptunie zadebiutowali szesnastolatkowie Daniel Marczewski i Konrad Musielewicz.
W sobotę Neptun Końskie zagra derby powiatu koneckiego z Partyzantem Radoszyce na stadionie przy ulicy Sportowej 13 o godzinie 13.00. Warto nadmienić, że Neptun Końskie od dziesięciu lat nie przegrał z Partyzantem.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?