Regionalny Puchar Polski Kobiet. Piłkarki KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonały Hetmanki Włoszczowa (GALERIA)

OPRAC.:
Damian Wiśniewski
Zawodniczki KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonały Hetmanki Włoszczowa w finale Regionalnego Pucharu Polski kobiet Materiały prasowe / Krzysztof Klimek
Piłkarki nożne KSZO Ostrowiec Świętokrzyski świętowały przed kilkoma dniami zdobycie Pucharu Polski kobiet. W najważniejszym meczu rozgrywek pokonały 2:0 Hetmanki Włoszczowa.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Hetmanki Włoszczowa 2:0 (1:0)
Bramki:
Wiktoria Latała 36, 63
KSZO: Zienkowska – Kowalska, Zawadzka (65. Zawolik), Dębowska (75. Papierz), P. Chojnacka – J. Chojnacka (60. M. Rutkowska), Bień, Zakrzewska, Jurecka – Latała (80. Krawczyk), Szymańska.
Hetmanki: Malarczyk - Nowak (56. Hernicka), Fecek (63. Salita), Kocełuch (46. Ptak), Teklak (65. Nowakowska), Mróz, Kowalczyk, Łapot (25. Ślewa), Kowalska, Rużycka (84. Kukla), Malicka.

Na Stadionie Sportowym Politechniki Świętokrzyskiej został rozegrany mecz finałowy Pucharu Polski kobiet na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. W finale zmierzyły się ze sobą drużyny KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski oraz Hetmanki Włoszczowa. Lepsze w tym spotkaniu okazały się te pierwsze, które zwyciężyły 2:0 drużynę z Włoszczowy.

Obie bramki zdobyła Wiktoria Latała. Po zakończonym spotkaniu miała miejsce uroczystość wręczenia nagród finansowych: czek na 5000zł od Polskiego Związku Piłki Nożnej za zwycięstwo w Pucharze Polski na szczeblu WZPN oraz po 1000zł dla finalistów od Zarządu ŚZPN. Zarząd ŚZPN ufundował pamiątkowe puchary oraz medale dla obu drużyn, dodatkowo nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu finałowego otrzymała Monika Zakrzewska – kapitan drużyny z Ostrowca. Nagrody wręczyli przedstawiciele ŚZPN: Mariusz Słabiak – członek Zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej oraz Magdalena Pawlik – przewodnicząca Wydziału Piłkarstwa Kobiecego i Masowego Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Magdalena Pawlik: Cieszymy się bardzo, że pierwszy oficjalny mecz na nowopowstałym, fantastycznym obiekcie Politechniki Świętokrzyskiej to właśnie finał Pucharu Polski kobiet na szczeblu województwa świętokrzyskiego. Dziewczyny zasługują, by grać na najlepszych obiektach w naszym regionie i popularyzować piłkę nożną w wydaniu kobiecym. Drużyny KSZO i Hetmanek mimo niesprzyjającej aury walczyły ambitnie i pokazały dużo woli walki i ogromnej chęci do zwycięstwa w tym prestiżowym spotkaniu. Zwyciężyła drużyna KSZO i to właśnie Ostrowczanki uzyskały prawo gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym.

Zdobywca Pucharu Polski kobiet na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał czek na 5000 zł od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Finaliści Pucharu Polski otrzymali po 1000zł od Zarządu ŚZPN. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu finałowego otrzymała kapitan zwycięskiego zespołu, Monika Zakrzewska.