Regionalny Puchar Polski. KSZO 1929 Ostrowiec i Czarni Połaniec zagrają w finale na Suzuki Arenie. Transmisja na naszym portalu

jkm, dor
Damian Wiśniewski/Hetman Facebook
Dzisiaj (środa) odbyły się półfinałowe spotkania w ramach Regionalnego Pucharu Polski. W jednym ze spotkań zmierzą się ze sobą dwaj trzecioligowcy, ŁKS Probudex Łagów podjął KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (na zdjęciu trener, Tadeusz Krawiec). KSZO 1929 wygrał 1:0. W drugim meczu zmierzyli się dwaj czwartoligowcy - pewni już awansu do trzeciej ligi Czarni Połaniec wygrali z Hetmanem Włoszczowa 3:1.

ŁKS Probudex Łagów - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:1)
Bramka: Fuad Bayramov 43.
Mecz w Łagowie był bardzo zacięty, a o wygranej KSZO zadecydował gol Fuada Bayramova w 43 minucie. – Znowu nie zawiódł duet Persona – Bayramov. Gospodarze może wyglądali lepiej z gry, ale w naszej bramce świetnie spisywał się Paweł Lipiec – powiedział Tadeusz Krawiec, trener zespołu z Ostrowca. – Nie zasłużyliśmy na porażkę – dodał Ireneusz Pietrzykowski, szkoleniowiec ŁKS Probudex Łagów. KSZO skupia się już na pucharze, bo jest szansa na awans do rozgrywek na szczeblu krajowym i gratyfikację finansową.

Hetman Włoszczowa - Czarni Połaniec 1:3 (0:0)
Bramki: Tomasz Matuszewski 51 - Filip Krępa 58, Piotr Ferens 90+2, samobójcza 90+3.

We Włoszczowie zanosiło się na dogrywkę, ale Czarni, którzy kilka dni temu zapewnili sobie awans do trzeciej ligi, w doliczonym czasie gry zdobyli dwie bramki. Najpierw Piotr Ferens strzałem z 40 metrów, a trzeci gol padł po trafieniu samobójczym.

Finał Regionalnego Pucharu Polski zostanie rozegrany w środę, 16 czerwca, na Suzuki Arenie. Rozpocznie się o godzinie 18. Transmisja tego wydarzenia na naszym portalu echodnia.eu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani