Regionalny Puchar Polski. Wisła Sandomierz wygrała z GKS Zio-Max Nowiny 3:1 i awansowała do ćwierćfinału [ZDJĘCIA]

Jaromir Kruk
Wisła Sandomierz wygrała z GKS Zio-Max Nowiny 3:1 i awansowała do ćwierćfinału.
Wisła Sandomierz wygrała z GKS Zio-Max Nowiny 3:1 i awansowała do ćwierćfinału. Zdjęcia Kamil Bielaszewski
GKS Zio-Max Nowiny przegrał z Wisłą Sandomierz 1:3 w 1/8 Regionalnego Pucharu Polski.

GKS Zio-Max Nowiny – Wisła Sandomierz 1:3 (1:0)

Bramki: Paweł Tomczyk 45 – Miłosz Matuszewski 78, Krzysztof Zawiślak 85, Mateusz Stańczyk 88.

Nowiny: Gugulski – W. Niebudek (57 Boszczyk), Grochowski, Brela, Marek – Blicharski (57 Dorowski), M. Gadomski (90 Lurzyński), Papka – Szewczyk (89 Hińcza), P. Gardynik, Tomczyk (72 Olearczyk).

Wisła: Pietrasik – Kajpust (78 Pieniążek), Knapik, Stasiak, Kuśmierczyk – Chmielowiec (63 Taranek), Tyl, Sudy – Zawiślak, Charszla (46 Matuszewski), Klockowski (35 Stańczyk).

Żółta kartka: Matuszewski.

Sędziował: Tomasz Kondrak.

Na bocznym boisku GKS Zio-Max Nowiny doszło do bardzo ciekawej konfrontacji zespołów, które stawiają na ofensywny futbol i pressing. W pierwszej połowie świetnie bronił Bartosz Gugulski z ekipy gospodarzy, a jego koledzy przeprowadzili jedną świetną akcję, po której objęli prowadzenie. Pięknym podaniem Pawła Tomczyka obsłużył Mateusz Gadomski, a finalizacja była na wysokim poziomie. Po przerwie drużyna Mariusza Ludwinka opadała z sił, a goście osiągnęli znaczącą przewagę. Znakomicie dysponowany Gugulski popisał się kilkoma paradami, ale w końcu wyciągał piłkę z siatki po trafieniach Matuszewskiego, Zawiślaka i Stańczyka. Popis dał najlepszy na placu Zawiślak i przedstawiciel trzeciej ligi awansował do ćwierćfinału.