Reichmann najlepszym graczem finałów w swoje urodziny. Na pożegnanie

PK
Mateusz Kołodziej
Tobias Reichmann z Vive Tauronu Kielce po sobotnim meczu z Orlenem Wisłą Płock, wygranym przez jego drużynę 31:29, odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika finałów. Reprezentant Niemiec w sobotę obchodził swoje 29. urodziny. To był jego ostatni mecz w barwach kieleckiego zespołu.

W pierwszym meczu finału PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Reichmann zdobył 5, a w drugim 6 bramek. Niemiecki prawoskrzydłowy, który spędził w Vive Tauronie trzy sezony, został wybrany na najlepszego gracza finałów. W sobotę, w dniu swoich 29. urodzin, rozegrał swój ostatni mecz w barwach Vive Tauronu Kielce i odebrał swój trzeci złoty medal mistrzostw Polski. Z kielecką drużyną zdobył również trzy Puchary Polski oraz pierwsze i trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. Od nowego sezonu „Ippe” będzie zawodnikiem niemieckiego MT Melsungen. Jego następcą w kieleckiej drużynie będzie Słoweniec Blaż Janc.

W czasie gry w Kielcach Reichmann został również mistrzem Europy i zdobył brązowy medal olimpijski. Jest jak na razie jedynym Niemcem, który grał w polskiej PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych.

Reichmanna oraz odchodzącego do niemieckiego SC Magdeburg Piotra Chrapkowskiego oficjalnie pożegnano podczas sobotniej fety przed Halą Legionów.