Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rekord sprzedaży Buskowianki z Uzdrowiska Busko-Zdrój. Prawie dwa miliony butelek więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Rekord sprzedaży Buskowianki z Uzdrowiska Busko-Zdrój. W czerwcu i lipcu prawie dwa miliony butelek więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku. Skąd tak dobre wyniki?

Buskowianka-Zdrój to naturalna woda mineralna wydobywana z geologicznie czystych warstw w ścisłej strefie uzdrowiskowej Buska-Zdroju położonej w sąsiedztwie Szanieckiego Parku Krajobrazowego. Wodę uzdrowiskową charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość, unikalny skład i doskonały smak. Nic dziwnego, że cieszy się ona tak dużą popularnością wśród klientów, którzy coraz częściej doceniają również jej walory zdrowotne.

W czerwcu i lipcu 2021 roku Buskowianka-Zdrój pobiła dotychczasowe rekordy sprzedaży. W czerwcu tego roku sprzedano ponad cztery miliony butelek o łącznej wartości 2,3 miliony złotych, natomiast w lipcu 4,4 miliony butelek na łączną kwotę 2,4 miliony złotych.

W analogicznym okresie 2020 roku w czerwcu wskaźnik wynosił 2,9 miliony butelek o łącznej wartości 1,5 miliona złotych. Z kolei w lipcu - 3,6 miliony butelek, co oznaczało wpływ do kasy spółki w wysokości nieco ponad dwóch milionów złotych.

- Ten sukces sprzedażowy pokazuje, że zmiany organizacyjne, w tym logistyczne przynoszą zamierzone efekty. Najistotniejszą z nich jest uruchomienie od 8 lipca na stałe trzeciej zmiany, która pracuje przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku z przerwą technologiczną w weekendy – mówi Witold Smoniewski, dyrektor Pionu Rozwoju Buskowianki w Uzdrowisku Busko-Zdrój.

Do większej sprzedaży uzdrowiskowej wody znacznie przyczyniło się także usprawnienie komunikacji pomiędzy działem sprzedaży i produkcji. Wprowadzono również szereg usprawnień logistycznych w magazynie, a także zatrudniono dodatkowych pracowników obsługujących linię produkcyjną. Pozyskano też nowych odbiorców i zwiększono zasięgi sprzedaży. Od niedawna naturalna woda mineralna dostępna jest również w Szczecinie, gdzie już znalazła swoich stałych odbiorców.

- Cieszy nas to, że Buskowianka, która jest swoistą wizytówką ziemi świętokrzyskiej, jest tak popularna również w innych częściach naszego kraju. Nasi klienci często zwracają się do nas z pytaniami, gdzie można kupić naszą wodę, co potwierdza duże zainteresowanie rynkowe. Należy jednak podkreślić, że większą sprzedaż generuje przede wszystkim duże zaangażowanie naszych pracowników – podkreśla Michał Płatek, prezes zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Buskowianka-Zdrój to średnio zmineralizowana woda o umiarkowanej ilości składników mineralnych. To sprawia, że nie narusza ona równowagi wodno-elektrolitycznej w organizmie i dlatego można ją pić w dowolnej ilości w celu gaszenia pragnienia. Buskowianka jest więc doskonałą towarzyszką bliskich i dalekich podróży, sportowych zmagań czy rodzinnych spotkań. Jej picie pozwala również oczyścić nasz organizm z niebezpiecznych toksyn. Picie Buskowianki zalecane jest w profilaktyce osteoporozy, schorzeń nowotworowych, układu mięśniowo-nerwowego. Pomaga w leczeniu schorzeń metabolicznych takich jak cukrzyca, dna moczanowa, miażdżyca. Przeciwdziała też zmęczeniu oraz wzmacnia układ odpornościowy organizmu.

- Fakt, że z każdym dniem umacnia się rynkowa pozycja Uzdrowiska Busko-Zdrój, zarówno jeżeli chodzi o lecznictwo, jak i inne oferowane przez spółkę usługi i produkty, niezwykle mnie cieszy. Wyniki mówią same za siebie. Świadczą one o tym, że decyzje, które w ostatnich miesiącach podjęło kierownictwo spółki, są właściwe – podkreśla Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Spółka ma w planach budowę nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej Buskowianka w miejscowości Wełecz. Inwestycja jest warta około 40 milionów złotych, z czego 25 milionów złotych to koszt samej linii produkcyjnej spełniającej najnowocześniejsze wymagania technologiczne.

Dział Buskowianki Uzdrowiska Busko-Zdrój pracuje również nad poszerzeniem oferty kosmetyków pielęgnacyjnych powstających na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodowej oraz borowiny. Poza aromatycznymi mydełkami, solami do kąpieli, kremami na dzień i na noc niebawem do oferty powrócą również żele pod prysznic czy kremy do rąk. Powstanie również dedykowany "Słonecznym kosmetykom" sklep internetowy, w którym klienci będą mogli kupić produkt dostosowany do swoich potrzeb.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie