Rekordowe Konfrontacje Taneczne w sobotę w Małogoszczu....

  Rekordowe Konfrontacje Taneczne w sobotę w Małogoszczu. Piotr Galiński oceni 2000 tancerzy

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Hajduk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Rekordowe Konfrontacje Taneczne w sobotę w Małogoszczu. Piotr Galiński oceni 2000 tancerzy
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Hajduk

  W sobotę, 22 kwietnia, na sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu odbędą się „XXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych”. Na scenie zaprezentuje się rekordowa ilość 2000 tancerzy ze 100 grup tanecznych. Rozmawiamy z Edytą Piotrowską z Domu Kultury w Małogoszczu, pomysłodawczynią imprezy, choreografem i instruktorem tańca.
  W tym roku odbędą się XXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych. Jak to się zaczęło, kto wymyślił tę imprezę?
  W 1994 roku wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Kłobucku, a dokładniej zespół taneczny, który prowadzę, czyli Kaprys z Domu Kultury w Małogoszczu oraz Studio Tańca i Stylu Rewanż Tomasza Rowińskiego z Kielc. Była to pierwsza wyprawa na ogólnopolski turniej. W trakcie zajęć w Studium Choreograficznym w Kielcach, gdzie spotkaliśmy się ponownie wymieniliśmy się spostrzeżeniami związanymi z wyjazdem do Kłobucka i właśnie wtedy wpadłam na pomysł zorganizowania Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Małogoszczu. Dyrektor Domu Kultury Andrzej Staniek, który do dnia dzisiejszego służy dobrą radą i pomocą dał „zielone światło” i dzięki temu w tym roku mamy już 23 konfrontacje.

  Ile osób i zespołów przyjechało na pierwsze i jak to potem wyglądało?
  W pierwszych konfrontacjach udział wzięło 11 zespołów, około 180 osób i tylko z terenu województwa świętokrzyskiego. Z roku na rok impreza zaczęła zataczać co raz szersze kręgi, do Małogoszcza zaczęły przyjeżdżać zespoły z całego kraju. W Domu Kultury zaczynało już brakować miejsca i dlatego 10-te, jubileuszowe konfrontacje, odbyły się w hali widowiskowo sportowej w małogoskiej szkole.

  W zeszłym roku przyjechało 1500, a w tym będzie ponad 2000 tańczących. Kiedyś Konfrontacje trwały dwa dni, a było mniej osób. Jak dajecie radę?
  Kiedyś impreza faktycznie trwała 2 dni i zakończona była koncertem galowym. W tym momencie trzeba zaznaczyć ,że Konfrontacje taneczne to nie tylko Edyta Piotrowska. Od samego początku w organizacji pomagał mi Zbigniew Rudkiewicz, który okazał się świetnym logistykiem. Ponadto znał środowisko, znalazł ludzi, którzy chętnie zaczęli pomagać jako wolontariusze. Przez te wszystkie lata dzięki wspólnej pracy, a nie zawsze we wszystkim się zgadzaliśmy i oczywiście wspaniałej współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu konfrontacje stały się prestiżową imprezą promującą Małogoszcz na terenie Polski.

  Przez tyle lat musiało się coś ciekawego wydarzyć, pierwsza historia jaka Pani przychodzi do głowy to…
  Koleżanka, która współpracowała z telewizją TVN i zasiadała u nas w jury poinformowała mnie, że przyjedzie z nią Krzysztof Krawczyk. Różne pomysły przychodziły nam do głowy jak ugościć taką gwiazdę. Oczywiście Krzysztof Krawczyk przyjechał, ale nie ten – po prostu zbieżność nazwisk.

  Kiedy zaczynają się przygotowania do imprezy?
  Podczas… konfrontacji. To wtedy ustala się datę następnej imprezy, wyciąga wnioski, wtedy rodzą się również nowe pomysły i rozwiązania.

  Otrzymała Pani w plebiscycie „Echo Dnia” tytuł Kobiety Przedsiębiorczej w zeszłym roku, a w tegorocznej edycji wyróżnienie. Konfrontacje zapewne miały na to wpływ?
  Na pewno tak. Impreza urosła już do takich rozmiarów, że w tym roku gościć będziemy ponad 2000 tysiące samych uczestników. Otrzymany tytuł w ubiegłorocznej i tegorocznej edycji plebiscytu bardzo mnie ucieszył, był potwierdzeniem tego, że to co robię ma sens i ludzie to dostrzegają.

  Zespół taneczny „Kaprys”, którego jest Pani instruktorem odnosi wiele sukcesów i zapewne wystąpi podczas, że tak powiem „domowej” imprezy.
  Podczas konfrontacji zespół taneczny Kaprys nie bierze udziału w konkursie, ale jako gospodarz rozpoczyna galę wręczenia nagród. Sam zespół taneczny „Kaprys” działa przy Domu Kultury w Małogoszczu od 1992 roku, czyli już 26 lat. Przez te wszystkie lata zgromadził na swoim koncie wiele pucharów i dyplomów. A w ostatnim czasie, rzeczywiście odnosi spektakularne sukcesy, nie tylko na terenie kraju, jak 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w 2016 roku w Płocku, ale również na arenie międzynarodowej, przypomnijmy 3 miejsce na mistrzostwach świata w czeskim Libercu w 2016 roku czy nagroda 3 stopnia na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży w styczniu 2017 roku w Pradze. W tym miejscu pragnę podziękować każdej swojej tancerce za ciężką pracę na zajęciach, która pięknie odzwierciedla się w osiąganych sukcesach.

  Plany na przyszłość?
  Iść po prostu ciągle do przodu.

  Zobacz galerię

  Konfrontacje rozpoczną się w sobotę, 22 kwietnia, o godzinie 9, gala wręczenia nagród planowana jest na godzinę 19. Wstęp na imprezę wolny.

  Małogoszcz gościł będzie między innymi Studio Tańca i Stylu Rewanż z Kielc, Szkołę Tańca Kieleckiego Teatru Tańca, Mak z Zabrza, MBB Warszawa, EKS-Tremum z Jędrzejowa, Bartek z Góry Kalwarii, Piramidę z Morawicy, Axis z Suchedniowa, Kryształki z Daleszyc, Konecki Klub Tańca Spin, Studio Tańca i Rozwoju Ruchowego Moniki Wielińskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego, Impuls Kielecki Teatr Tańca, Efekt z Brynicy, Świętokrzyski Klub Tańca Sportowego JUMP oraz wiele innych z Rzeszowa, Stąporkowa, Czarnej, Proszowic, Jastrzębia Zdroju.

  Zespoły zostały podzielone na kategorie wiekowe do lat 11, od 12 do 15 lat oraz powyżej lat. Wystąpią w kategoriach tanecznych: taniec nowoczesny, „show dance”, „carribean show”, formacje tańca towarzyskiego oraz inne formy.
  Z każdej kategorii wyłonieni zostaną Złoci, Srebrni, Brązowi laureaci oraz przyznana zostanie nagroda GRAND PRIX. Ponadto bez względu na kategorię wiekową wybrany zostanie najlepszy zespół konfrontacji, który otrzyma Nagrodę Główną – puchar GRAND PRIX ufundowany przez Pana Jacka Patyka – dyrektora LafargeHolcim Małogoszcz.

  Zmagania tancerzy oceniać będzie profesjonalne jury
  Katarzyna Bryłka – choreograf Zespołu Tanecznego Pech z Opola , aktualnych Mistrzów Polski Show Dance , Disco Dance i Street Dance Show, uczestniczka warsztatów w Broadway Dance Center w Nowym Jorku, sędzia Polskiej Federacji Tańca.

  Piotr Galiński - choreograf, specjalizujący się w tańcu jazzowym, towarzyskim i nowoczesnym. W latach 2005–2010 był jurorem pierwszych trzynastu edycji programu „Taniec z gwiazdami” emitowanego w telewizji TVN.

  Małgorzata Szulc - międzynarodowa sędzina International Dance Organization oraz Polskiej Federacji Tańca, trener wielokrotnych mistrzów Polski i Świata w tańcu nowoczesnym oraz wieloletni szkoleniowiec kadry Polski, Ukrainy i Norwegii w Disco Dance.

  Zobacz także: Ewa Farna i Janusz Panasewicz o uczestnikach półfinałów "Idola" - wideo TM

  (Źródło:telemagazyn.pl)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  PTK

  Anonymus

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce